Dom w Komorowie czyli aranżacja wnętrza pełna klasy

Dom w Komorowie czyli aranżacja wnętrza pełna klasy

Wnętrza projektowane przez Katarzynę Kraszewską wyrażają dużo więcej niż funkcjonalność i estetykę. Architektka od lat przyzwyczaja nas do najwyższej klasy designu, zaserwowanego w luksusowej i pełnej elegancji odsłonie. Ta wnętrzarska perełka to ubiegłoroczna realizacja projektantki, która miała miejsce w niewielkiej miejscowości pod Warszawą - Komorowie. Przestrzeń aranżowanego domu doskonale koresponduje z willowym charakterem miasteczka. Projekt, którego podjęła się architektka to realizacja obejmująca najmniejszy nawet detal. Dzięki temu całość jest niezwykle dopieszczona, uszyta na miarę dla swoich nowych domowników.

Ponadczasowa elegancja

Ponad 500 m2 powierzchni, dwie kondygnacje i sosnowo-dębowe lasy okolicy - wszystko to brzmi, jak doskonały potencjał do stworzenia wymarzonego domu. Inwestorzy zapragnęli, aby we wnętrzach wyczuwalny był spokój i umiar, a przestrzeń zachęcała ciepłem oraz przytulnością. Projektantka postawiła na stonowaną kolorystykę, w której dominują szarości, beże, a także wariacje na temat żółcieni i oranży. Rola kolorystycznej wisienki na torcie przypadła głębokiemu turkusowi, który ożywia przestrzenie. We wnętrzach nie brakuje szlachetnych materiałów wykończeniowych, a także wyszukanego wyposażenia.

Część dzienna to przestrzeń otwarta na domowników oraz odwiedzających ich gości. Salon, kuchnia oraz jadalnia tworzą tutaj kompozycyjną i stylistyczną całość. W części salonu znajdziemy obszerny komplet wypoczynkowy marki NAP, a także elegancki stolik kawowy od Lagerform. L-kształtną zabudowę kuchenną urozmaica wyspa o kamiennym blacie. Kuchnia oddzielona została od części salonu obszernym stołem z drewna, do którego dostawione zostały piękne krzesła Molteni. Ponad stołem zawisła wyjątkowa lampa Cosmos marki Vibia, której skromniejsza wersja znajduje się także przy oknie w kuchni.

aranżacja domu, aranżacja wnętrza, Katarzyna Kraszewska

Historia jednego obrazu

Jak pisze sama architektka, punktem wyjścia i główną inspiracją projektu był jeden obraz z kolekcji inwestorów. Wyprowadzając od niego kolorystykę, architektka posłużyła się koniakowym brązem, słodkim karmelem czy przybrudzonym złotem. Sztuka w przestrzeni domu odgrywa kluczowe znaczenie i zapełnia liczne ściany pomieszczeń. Wybór, gdzie dokładnie umiejscowione zostaną obrazy jeszcze na etapie wczesnego projektu wnętrza, pozwolił na dokładne opracowanie oświetlenia Kreon. Dzięki temu światło wydobywa głębię barw i faktur.

Także pomieszczenia znajdujące się na piętrze pełne są obrazów i wyszukanych elementów wyposażenia. Luksusowa, a jednocześnie przytulna sypialnia pełna jest pluszowych tkanin, atłasów oraz welwetów. W przylegającym do niej pokoju kąpielowym króluje biel, którą uzupełniają przeszklenia i odbicia lustrzane. Inaczej zaaranżowana została łazienka dla gości, gdzie strukturalny wzór ciemnej tapety współgra z kamieniem oraz kultowymi już żarówkami brytyjskiego projektanta Lee Brooma.

Dom w Komorowie czyli aranżacja wnętrza pełna klasy - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Katarzyna Kraszewska
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Komorów
Metraż: ok. 500 m2
Zdjęcia: Tom Kurek
Opracowanie: Wiola Imiolczyk

Galeria zdjęć aranżacji domu

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!