Wystawa tkaniny - Marzena Fiszczuk

Wystawa tkaniny - Marzena Fiszczuk

Od 11 lutego do 3 marca 2019 w Muzeum Okręgowym w Tarnowie (ul. Rynek) zapraszamy na kolejną ekspozycję realizowaną w ramach cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej”. W Galerii „Piwnica pod Trójką” zaprezentowana zostanie wystawa tkanin Marzeny Fiszczuk. Początek wernisażu o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

Marzena Fiszczuk urodziła się w 1970 roku w Krzeszowicach. Ukończyła Liceum Plastyczne w Tarnowie. Naukę kontynuowała w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie. Jest absolwentką Instytutu Wychowania Plastycznego tej uczelni. Dyplom z malarstwa uzyskała w 1998 roku w pracowni Grażyny Borowik-Pieniek. Ukończyła także studia podyplomowe na Wydziale Grafiki i Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Po kilku latach powróciła do Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie. Od 1992 roku pracuje tam jako nauczyciel tkaniny artystycznej i malarstwa.

Poza pracą zawodową Fiszczuk zajmuje się tkaniną artystyczną, malarstwem oraz rysunkiem satyrycznym. Ma na swoim koncie udział w kilkudziesięciu wystawach m.in. w Polsce, Słowacji i na Węgrzech. Jej prace znajdują się w zbiorach Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Muzeum Rzemiosła w Krośnie, Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Miedzi w Legnicy oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Źródło: muzeum.tarnow.pl

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!