include/layouts/default/content_default.php
Zieta na IMM 2019

Zieta na IMM 2019

„Kolory” to hasło tegorocznej wystawy Oskara Ziety na targach IMM, która w dniach 14-20 stycznia odbyła się w Kolonii w Niemczech. Kolory tworzą aurę, nadają wyrazu i wpływają na obiór otoczenia. W połączeniu z formą stanowią siłę, która zdefiniuje nowe barwne kolekcje na stoisku ekspozycyjnym firmy ZIETA.

Wielobarwne lustra Oskara Ziety z wypolerowanego i nadmuchanego metalu

Sercem wystawy jest nowa limitowana kolekcja luster. Rondo Gradient jest tegoroczną wizytówką Zieta na IMM, które będzie witać odwiedzających na stoisku. Niezwykłe połączenie barw tworzących zjawiskowy gradient, naniesiony na metalową powierzchnię lustra ze stali nierdzewnej, wypolerowanej na lustrzany, tworzącą na ich powierzchni wyjątkową kompozycję barw o wyjątkowej głębi i niespotykanych odbiciach.

Lustra takie jak Rondo Gradient powstają w technologii FiDU, opierającego się na dmuchaniu metalowych form. W ten sposób płaski obiekt wygina się, tworząc trójwymiarowy przedmiot o charakterystycznych kształtach.

Smukłe przejścia pomiędzy kolorem szmaragdowym a szafirowym dają oglądającym intensywne doznania wizualne. Zmiana punktu obserwacji zmienia sposób, w jaki odbiorca widzi kolory. W kolekcji Gradient znajdują się lustra z serii Rondo oraz Tafla. Jest to początek serii, która będzie rozwijana o nowe obiekty oraz kolory, a jej efekty zostaną zaprezentowane już niebawem.

Koloryzacja termiczna to rzadko używana technologia rozwijana przez Oskara Ziete. Wygrzewanie obiektów i wykorzystanie wysokiej temperatury pozwala uzyskać na powierzchni materiału pożądany kolor, wydobywając zaskakujące piękno metalu bez użycia chemicznych odczynników czy farb.

Koloryzacja termiczna została wykorzystania do stworzenia nowej odsłony stołka Plopp oraz posłużyła do wykończenia podstawy bionicznego stołu G-Table. Ten generatywnie projektowany stół inspirowany naturą został wykończony blatem z Czarnego Dębu. Ta wyjątkowa odmiana drewna ukryta była na dnie polskich rzek i jezior przez tysiące lat. W wyniku zaistniałych procesów, nabrała głębokiego i intrygującego koloru. Teraz jest ona wydobywana i przeobrażona przez firmę LUPUS 73 w wyjątkowy materiał, który będzie stanowił zwieńczenie prezentowanego stołu G-Table Ancient.

Natomiast w formie bionicznych konsoli przedstawimy inne zaskakujące połączenie takie jak meble w kolorze ścian, tworzącą nieoczywistą i monolityczną jedność.

Zaprezentowana zostanie również nowa i zaskakująca artystyczna formacja obiektów ściennych. Crystals to formacja lustrzanych obiektów łącząca geometryczne kształty z płynnymi przejściami. Polerowane powierzchnie zakrzywiają światło, tworząc zachwycająca gra refleksów i cieni.

Źródło: Zieta

Komentarze

Ilość komentarzy: 2

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

marianoo 2020-04-16 21:34:44

Your site is very nice, i have bookmarked it.

marianoo 2020-04-18 23:38:34

Your website is very nice, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!