Trend na beton - grzejnik betonowy Rebus

Trend na beton - grzejnik betonowy Rebus

Pewne trendy nie przemijają tak szybko. Jednym z nich jest beton. Idealnie wpisuje się w styl minimalistyczny, loftowy. Z betonu można zrobić wiele mebli oraz dekoracji. Powstały również lampy. Chętnie wykorzystywany jest również na ścianach. Marka LUXRAD połączyła swoje siły z TEKT CONCRETE i powstał pierwszy betonowy grzejnik – grzejnik Rebus!

Marka LUXRAD od lat znana jest z nieszablonowych projektów, zespół projektantów chętnie podejmuje wyzwania. A jednym z nich był właśnie beton. Do współpracy zaproszono markę TEKT Concrete, która wprowadza na rynek elementy wyposażenia wnętrz i dekoracje z betonu architektonicznego. Nazywany “współczesnym kamieniem”, podobnie jak kamień naturalny jest niezwykle wymagający, niełatwy w obróbce. Beton jednak od początku do końca powstaje za sprawą człowieka. Jego wytworzenie wymaga niemałej wiedzy, wysiłku i pasji, ale daje w zamian ogromne możliwości. Klienci to doceniają. Coraz częściej szukają materiałów i produktów nietypowych, ciekawych, dających w pewnym zakresie możliwość personalizacji, poczucia wyjątkowości. Ręcznie formowane, odlewane według precyzyjnie dobranych receptur dla osiągnięcia wyjątkowego efektu.

Projektowanie grzejnika betonowego we współpracy z LUXRAD nie byłoby tak ciekawym procesem gdyby nie trzeba było przezwyciężać trudności. Pierwsza wątpliwość jaka się pojawiła to waga betonu, który wszyscy podświadomie kojarzymy z dużym ciężarem. Jednak nowoczesne metody produkcji betonu, użycie odpowiednich mieszanek i zbrojenia rozproszonego z włókna szklanego pozwoliły zredukować grubość ścianki obudowy betonowej do ok. 8-10 mm. Tu ważne było znalezienie odpowiedniej grubości dającej, z jednej strony wystarczającą wytrzymałość i sztywność, z drugiej zaś możliwie niewielką wagę przy zachowaniu odpowiednich właściwości akumulacji ciepła. Grzejnik musiał zostać poddany testom na sprawność oddawania ciepła.

LUXRAD w innych produkowanych modelach wykorzystuje kilka sposobów mocowania elementów i osłon. Zdecydowano, że w tym modelu mocowania ze stali nierdzewnej będą widoczne, ponieważ wpisuje się to w sposób postrzegania betonu architektonicznego przez odbiorców. Dobrano model mocowania wpuszczonego w grubość płyty betonowej.

Beton architektoniczny to materiał o wyjątkowym charakterze. Trzeba lubić jego surowość, aksamitny chłód, nieprzewidywalność zabarwienia. W pierwszej kolejności marce LUXRAD i TEKT COCRETE zależało na stworzeniu obiektu możliwie prostego w formie, grając jedynie na proporcjach, kolorze i fakturze materiału.

Źródło: materiał prasowy

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!