Bogactwo form czyli aranżacja wnętrza domu w Sokołowie Podlaskim

Bogactwo form czyli aranżacja wnętrza domu w Sokołowie Podlaskim

Aranżacja wnętrza dwupoziomowego domu w Sokołowie Podlaskim to projekt pracowni Widawscy Studio Architektury z Dąbrowy Górniczej. Lokal ten zajmuje powierzchnię 250 m2, a w jego wnętrzu wydzielona została zlokalizowana na parterze przestrzeń dzienna oraz część prywatna na piętrze. W projekcie dominują ciekawe połączenia materiałów wykończeniowych oraz tekstur, a także silne akcenty kolorystyczne, zatopione w jasną bazę.

Równowaga zestawień we wnętrzu

Biel i czerń to dwa dominujące we wnętrzu kolory, a na ich kontraście opiera się całe kolorystyczne założenie projektu. Dodatkowo ważnym elementem jest wprowadzone do wnętrza drewno w różnej postaci. Pojawia się ono jako materiał wyposażenia, ażurowa okładzina ścian czy fronty zabudowy. Ponadto w znacznej części domu zastosowana została posadzka wykonana z naturalnego drewna, ocieplająca wnętrze.

Nie tylko kolory sprawiają, że cała aranżacja wydaje się być harmonijna i spójna – mają na to wpływ także wykorzystane formy. Wyposażenie o prostych bryłach daje wrażenie zrównoważenia i spokoju. Wszystko ze sobą współgra, tak jak ascetyczna zabudowa kuchenna z minimalistycznym umeblowaniem salonu, czy też eleganckie wnętrze sypialni, będące wyraźną kontynuacją stylistyczną.

aranżacja wnętrza, aranżacja domu, kuchnia

Pasy i paski we wnętrzach

W aranżacji wnętrza łatwo zauważyć motyw przewodni, jakim kierowali się projektanci. W wielu pomieszczeniach wprowadzają oni motyw drobnych pasów. Pojawia się on w postaci czarno-białej posadzki na piętrze czy błękitno-białej jodełki będącej okładziną ścian łazienki. Oprócz tego wykorzystanie ażurowych okładzin z drewna, usytuowanych na białym tle ściany także powoduje uzyskania wizualnego efektu pasów.

Akcent kolorystyczny we wnętrzu

Projektanci wzbogacili aranżację o subtelne akcenty kolorystyczne w postaci pastelowego błękitu oraz cukierkowego różu. Wykorzystane są one przede wszystkim w strefie dziennej w postaci kompletu wypoczynkowego w salonie czy siedzisk w kuchni. Te lekkie barwy delikatnie kolorują przestrzeń i nadają jej charakterystycznego wyrazu.

W strefie prywatnej na piętrze pojawia się jeszcze jeden motyw kolorystyczny, czyli intensywny chabrowy. Fotel w sypialni, fronty szafki w łazience czy kącik zabaw w jednym z pokoi dziecięcych – wszystko to oblane jest soczystym i głębokim chabrowym odcieniem, dzięki któremu przestrzeń ożywa.

Aranżacja wnętrza domu w Sokołowie Podlaskim – metryczka projektu wnętrza

Projekt: Widawscy Studio Architektury
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Metraż: 250 m2

Galeria zdjęć aranżacji domu

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!