Niecodzienna aranżacja wnętrza restauracji w Poznaniu

Niecodzienna aranżacja wnętrza restauracji w Poznaniu

Jedną z ciekawszych realizacji ubiegłego miesiąca w kategorii przestrzeni publicznych jest aranżacja wnętrza baru ISTNY wine tapas beer. Autorami projektu wnętrza jest biuro projektowe Mili Młodzi Ludzie, których realizacje pojawiały się już na łamach naszego portalu. Tak jak i poprzednie projekty również wnętrze restauracji ISTNY charakteryzuje się nieoczywistym podejściem do designu i połączeń stylistycznych.

Koncept ISTNY zlokalizowany jest w Poznaniu przy ulicy Podgórnej. Architekci wykorzystali industrialny charakter przestrzeni, a więc wysokie stropy, metalowe konstrukcje oraz filary. Wprowadzając do wnętrza elementy rodem z barów mlecznych minionego stulecia, udało się stworzyć niebanalną aranżację, która zaskakuje na każdym kroku. W typowy dla siebie sposób projektanci zadbali o najmniejsze detale sprawiając, że kompozycja jest kompletna i wykończona.

wnętrze restauracji, Mili Młodzi Ludzie

Monochromatyczne wnętrze

Wchodząc do lokalu można odnieść wrażenie, że wszystkie kolory zniknęły i pozostała jedynie zieleń. Gdyby nie drewniane krzesła i blaty stołów wnętrze byłoby całkowicie monochromatyczne. Zieleń jest wszechobecna – zielone płytki jako posadzka i lamperia, a także okładzina baru. Zielone ściany i zielone, stalowe konstrukcje. Tak silne zredukowanie kolorystyki wnętrza to odważne rozwiązanie, które z pewnością jest wyróżnikiem lokalu.

Oprócz drewnianego wyposażenia w kompozycji znajdziemy jeszcze jeden akcent kolorystyczny. Jest nim złota listwa wykończeniowa, która wykorzystana została zarówno jako element wykończeniowy lamperii, jak i baru. Ten drobny detal wydaje się nie mieć znaczenia, a jednak wpływa on silnie na ostateczne efekt wnętrza.

wnętrze restauracji, Mili Młodzi Ludzie

Industrialny bar jako centrum projektu wnętrza

Elementem najbardziej wyeksponowanym w przestrzeni lokalu jest bez wątpienia industrialny bar. Konstrukcja ze stalowych kątowników znajdująca się ponad barem przyciąga uwagę i pełni rolę dominanty kompozycji. Co więcej w drugiej części lokalu znajdują się schody, które umożliwiają wejście na górę. Na antresoli znajdują się tanki ze świeżym piwem.

 Przestrzeń jest dość ascetyczna, pozornie wydaje się, że wszystkie elementy aranżacji po prostu pełnią swoją funkcję. Nie znajdziemy tu wielu elementów, których rola byłaby czysto dekoracyjna. Nawet znajdująca się w drugiej części lokalu ściana wyłożona płytkami lustrzanymi ma za zadanie optycznie powiększyć lokal. Jedynym elementem ozdobnym, ale jednocześnie koniecznym, jest duże logo, znajdujące się na ścianie, które doskonale komponuje się z całą aranżacją.

wnętrze restauracji, Mili Młodzi Ludzie

Niecodzienna aranżacja wnętrza restauracji w Poznaniu – metryczka projektu wnętrza

Projekt: Mili Młodzi Ludzie

Realizacja: 2018

Lokalizacja: Poznań

Galeria zdjęć aranżacji restauracj

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!