Przytulna aranżacja mieszkania w stylu skandynawskim

Przytulna aranżacja mieszkania w stylu skandynawskim

Nie każde wnętrze musi się charakteryzować drapieżną nowoczesnością oraz poszukiwaniem awangardowych rozwiązań. Równie dobrze można postawienie na przytulność i rodzinne ciepło. Tak stało się w przypadku aranżacji mieszkania w Siedlcach pracowni Soli Architekci.

 Mieszkanie zlokalizowane jest przy ulicy Rytla, a jego metraż wynosi 73 m2. To, co charakteryzuje wnętrze, to otwarta przestrzeń salonu, kuchni oraz jadalni, która daje poczucie miejsca wspólnego i rodzinnego.

 Istotnym kryterium, jakie musieli brać pod uwagę architekci, była funkcjonalność projektu związana z obecnością w domu dwójki małych dzieci. W związku z tym Inwestorzy wymagali, aby zastosowane materiały były łatwe w utrzymaniu czystości. Stąd też wybór posadzki w postaci odpornych na zarysowania paneli, zmywalnych siedzisk krzeseł czy łatwej w czyszczeniu tapicerki sofy w salonie.

Otwarta kuchnia i salon w mieszkaniu

Otwarta kuchnia i salon

Wyposażenie przytulnego mieszkania

Centralnym elementem mieszkania jest wyeksponowany, obszerny stół, który pomieści wszystkich domowników oraz rodzinę i gości. Łączy on przestrzeń kuchni z salonem, stanowi też główny punkt skupiający uwagę w pomieszczeniu. W strefie salonu znajduje się wygodna, miękka sofa wraz ze stolikami kawowymi oraz fotelem, a także regał o zgeometryzowanej formie.

 L-kształtna kuchnia podzielona została na widoczną strefę przygotowania posiłków oraz schowaną nieco część przechowywania z lodówką, wysokimi szafkami oraz piekarnikiem w słupku. Część przygotowywania to zabudowa składająca się z szafek wiszących, szafek dolnych oraz obszernego blatu roboczego.

Kuchnia w przytulnym mieszkaniu

Aranżacja kuchni

Aranżacja mieszkania z żółtym akcentem

W aranżowanym mieszkaniu zastosowana została neutralna kolorystyka. Projektanci wybrali szarości oraz przygaszone odcienie fioletu, które dobrze dopełnia obecność drewna. Czarne i białe dodatki dobrze wpisują się w całość projektu. Jedyną intensywną plamą barwną jest kanarkowy fotel, będący dominantą kolorystyczną wnętrza.

Akcent kolorystyczny w przytulnym mieszkaniu

Żółty akcent kolorystyczny

Światło dzienne w mieszkaniu vs światło sztuczne

Dzięki dużym oknom zarówno w części dziennej jak i w sypialni, całe mieszkanie jest bardzo jasne i dobrze doświetlone. Dodatkowo zastosowane zostało oświetlenie ogólne w postaci plafonów oraz opraw sufitowych, a także oświetlenie punktowe. Ma ono funkcję nie tylko użytkową, ale także ozdobną – tak jak dekoracyjna lampa stojąca umieszczona obok sofy czy rzucające się w oczy lampy sufitowe zamontowane ponad stołem.

Przytulne mieszkanie w stylu skandynawskim – metryczka projektu wnętrza

Projekt: studio projektowe Soli Architekci
Lokalizacja: Siedlce
Realizacja: 2018
Powierzchnia: 73 m2

Sypialnia w przytulnym mieszkaniu

Aranżacja sypialni

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!