Nieszablonowy projekt mieszkania z kolorem w roli głównej

Nieszablonowy projekt mieszkania z kolorem w roli głównej

Minimalizm i nowoczesność – tak w dwóch słowach można byłoby opisać wnętrze mieszkania zlokalizowanego na warszawskim Mokotowie. Jednak z pewnością byłoby to silnie obniżające faktyczną wartość aranżacji. Wnętrze bowiem wzbudza zainteresowanie i intryguje, a wszystko to za sprawą dużych form i kontrastujących plam barwnych. Sprawcami zamieszania jest pracownia projektowa Soli Architekci, która w swoich aranżacjach już nie raz zaskakiwała nietuzinkowymi rozwiązaniami.

Mieszkanie zlokalizowane jest przy ulicy Kierbedzia, a jego metraż to jedynie 50 m2. Zadaniem postawionym przed architektami było stworzenie przestrzeni funkcjonalnej, a jednocześnie estetycznej. W dwupokojowym mieszkaniu centralnym punktem jest salon z otwartą kuchnią oraz skrzętnie wydzielone miejsce do pracy. Pozostała część lokalu to sypialnia oraz łazienka. Całość aranżacji to dobrze wyważona relacja między ciężarem a lekkością brył i rozwiązań.

Projekt mieszkania

Aranżacja kuchni - bryła w roli głównej

To, co przykuwa uwagę zaraz po wkroczeniu do mieszkania to znajdująca się w centralnym punkcie bryła zabudowy kuchennej. Łączy ona przestrzeń kuchni z salonem, stanowiąc jednoczenie klucz kompozycji. Zastosowanie takiego rozwiązania dobrze buduje plan mieszkania, który w dalszym ciągu pozostaje otwarty, pojawia się jednak praktyczne strefowanie przestrzeni.

 

Projekt mieszkania

Soli Architekci i ich pomysł na designerskie wnętrze

Bazą projektu są biel oraz odcienie beżu, które zestawione ze sobą budują poczucie delikatności i świeżości. Wprowadzona w taką przestrzeń dominanta kolorystyczna w postaci dużej plamy barwnej daje efekt zaskakujący i oryginalny. Plamę tą stanowi wyeksponowana bryła zabudowy kuchennej, o jednolitym, kobaltowym kolorze. Oprócz zabudowy silnym akcentem kolorystycznym jest jedna ze ścian salonu, pomalowana na głęboki, czarny kolor.

Duże przestrzenie pokryte intensywnym kolorem dominują w przestrzeni i decydują o jej charakterze i odbiorze. Projektantom udało się zachować idealnie wyważoną relację kolorystyczną dzięki temu, że oprócz zabudowy i ściany w pozostałych pomieszczeniach znajdujemy już tylko przełamania kolorystyczne. Są nimi czarne akcenty w postaci narzuty w sypialni czy zlewu kuchennego.

 

Projekt mieszkania

Wśród zastosowanych materiałów przeważające znaczenie ma drewno, wprowadzone do wnętrza w postaci paneli podłogowych, a także wykończeń. W przestrzeni kuchni znajdziemy natomiast okładzinę z płyt imitujących biały marmur. Dużą rolę w odbiorze przestrzeni mają materiały tekstylne, w postaci miękkich siedzisk czy zasłon w salonie, a także narzuty w sypialni.

Nieszablonowy projekt mieszkania w Warszawie – metryczka projektu wnętrza

Projekt: Soli Architekci
Realizacja: 2018
Lokalizacja: Mokotów, Warszawa
Metraż: 50 m2
Zdjęcia: Bartosz Gajewski

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!