Stół z rzeki

Stół z rzeki

Natura tworzy formy, które zachwycają swoją rzeźbiarską, dynamiczną strukturą i niepowtarzalnością. Nic więc dziwnego, że jest nieustającym źródłem inspiracji dla wielu artystów i projektantów. Jednym z nich jest młody szwajcarski designer i stolarz – Adrian Wicki.

Największą życiową pasją – obok projektowania i rzemiosła – jest dla Wickiego jedna z najdłuższych rzek w Europie – Ren. To właśnie ona stała się źródłem inspiracji i 'dawcą' materiału dla stolika o enigmatycznej nazwie 'Rhyholzertischli'.

Blat stołu wykonany jest z transparentnego szkła, którego gładka, eteryczna struktura zestawiona została z surową, naturalną formą i szorstką fakturą podstawy – konarów drzew wyrzuconych na brzeg przez rzekę. Współczesny, wytworzony przez człowieka materiał, któremu nadano ściśle zaplanowaną, prostą formę tworzy pełen ekspresji kontrast z poszarzałym drewnem, na którego kształt człowiek nie miał żadnego wpływu.

Fot: dailytonic


Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Fitri 2012-10-15 09:35:51

:To jak z taksf3wką najwięcej kosztuje peswrizy kilometr (tudzież, peswrizy udział).Dobre, istnieje jeszcze inna metoda wyceny. Zysk x i tu podstawiamy wspf3łczynnik jaki się nam podoba. Tylko przy twitterze to nie działa bo przy mnożeniu przez 0 wychodzi komuś 700 :)A Bartek chce porf3wnywać tego typu wyceny z giełdą i to w czasach recesji :) |

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!