Subtelna elegancja czyli aranżacja restauracji w Warszawie

Subtelna elegancja czyli aranżacja restauracji w Warszawie

Powstała na początku ubiegłego roku restauracja The Blueberry's Restaurant zlokalizowana została przy placu Zbawiciela w Warszawie. Aby wyróżnić się spośród otaczających ją restauracji, których w okolicy jest niemało, właściciele musieli postawić nie tylko na menu, ale także na wystrój. O to zadbało warszawskie biuro Kameleon- kreatywne studio projektowania wnetrz.

Obiekt charakteryzuje niełatwy do zaaranżowania, łukowy plan, a także występowanie podcieni wzdłuż elewacji budynku, co ogranicza ilość światła z zewnątrz. Projektanci zostali postawieni przed trudnym zadaniem zaaranżowania przestrzeni tak, aby ocieplić wnętrze i sprawić, by obiad z przyjaciółmi był przyjemnością w The Blueberry's Restaurant.

aranżacja restauracji

Aranżacja restauracji - przełamana elegancja

Wnętrze restauracji określilibyśmy jako eleganckie. Nie jest to jednak klasyczna elegancja, a raczej wariacja na temat. Projektanci bawią się stylami, mieszają klasyczne, złote żyrandole z siedziskami w postaci ławy wzdłuż ściany niczym z baru szybkiej obsługi. Fototapetę przedstawiającą zdobne łuki arkadowe zestawiają z prostymi stolikami na stelażach z kątowników. Z tych pozornie gryzących się elementów architekci zbudowali spójną aranżację wnętrza, która jest ciekawym przykładem elegancji podanej jednak w nowoczesny sposób.

W obszernej przestrzeni restauracji można wyróżnić bar o prostej, geometrycznej bryle i dostawionych do niego hokerach, a także otwartą przestrzeń rozciągającą się wzdłuż okien budynku. Ustawione tam zostały trój- lub czteroosobowe stoliki. W skrzydłach restauracji umieszczono stoliki dla większej ilości osób.

aranżacja restauracji

Dominująca purpura wnętrza restauracji

Mimo nagromadzenia elementów utrzymanych w odmiennych stylistykach, autorom projektu udało się stworzyć przestrzeń subtelną i lekką. Odpowiada za to w dużej mierze delikatna, jasna kolorystyka wnętrza. Jasne płytki z cegły, biel sufitu oraz ścian, a także szarości i beże stanowią bazę, w którą śmiało wprowadzona została intensywna purpura. Jej obecność nie jest jednak przytłaczająca – intensywnie fioletowe akcenty dodane są z umiarem, aby nadać wnętrzu charakteru nie zaś zdominować całość projektu.

Dużą rolę we wnętrzu odgrywają lampy i elementy oświetlenia. Nowoczesne listwy LED podświetlają bar, zaś oświetlenie sufitowe nie tylko wprowadza do obiektu światło, ale także stanowi ważny element dekoracyjny. Dotyczy to zarówno eleganckich, klasycznych żyrandoli, jak i swobodnie zwisających żarówek, podwieszonych na luźnych kablach pod sufitem.

 

aranżacja restauracji

The Blueberry's Restaurant - metryczka projektu wnętrza

Projekt: Kameleon- kreatywne studio projektowania wnetrz
Lokalizacja: Warszawa
Realizacja: 2017
Źródło zdjęć: kameleon-projektowanie.com

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!