Ułóż sobie regał

Ułóż sobie regał

'Do It Yourself' to ostatnio bardzo popularna praktyka designerska, mająca zaangażować użytkowników w 'produkcję' przedmiotów. Sprawa zaczyna się komplikować w momencie, kiedy nabywca zgubi instrukcję montażu albo niezbędne do złożenia obiektu elementy. Portugalski projektant Gonçalo Campos znalazł doskonały sposób, żeby tych trudności uniknąć.

Przypominający przeskalowane puzzle prosty, drewniany Regał XI został zaprojektowany tak, by można go zmontować bez użycia śrubek, kleju czy jakichkolwiek dodatkowych narzędzi i łączników. Dla ułatwienia zadania, instrukcja montażu została umieszczona bezpośrednio na półkach, dzięki czemu złożenie regału jest łatwe i nie zajmuje dużo czasu. Poza tym, można regał bez problemu rozłożyć, przewieźć i zmontować w innym miejscu bez obawy, że się tę instrukcję zgubi w czasie przeprowadzki.

Mimo dynamicznego wyglądu, mebel jest bardzo stabilny i wytrzymały dzięki zastosowaniu konstrukcji w kształcie litery X oraz pionowej listwie, która spina wolne końce półek usztywniając w ten sposób całą strukturę. Elementy regału są produkowane przy użyciu wycinarek CNC, dzięki czemu jego produkcja jest prosta i szybka.

Fot: dailytonic

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!