Spotkanie z Mirosławem Nizio w ramach cyklu „Pokój śniadaniowy z mistrzem”

Spotkanie z Mirosławem Nizio w ramach cyklu „Pokój śniadaniowy z mistrzem”

8 września 2018 o godz. 10:00 w Bistro WuWu na Placu Konesera 1 w Warszawie odbędzie się spotkanie z autorem, ekspozycji Muzeum Polskiej Wódki oraz wnętrz restauracji ZONI i bistro WuWu, architektem Mirosław Nizio.

Mirosław Nizio jest od lat związany z warszawską Pragą, na której nie tylko pracuje, ale i mieszka. W 2002 roku przy Inżynierskiej otworzył prężnie działającą pracownię architektoniczną Nizio Design International, a w 2003 roku z jego inicjatywy powstała Galeria Nizio wspierająca kulturalny rozwój Pragi, prezentująca prace i działania odnoszące się do tożsamości dzielnicy. Architekt znany jest głównie z projektów przestrzeni publicznych: muzeów, ekspozycji historycznych, wystaw, pomników pamięci, scenografii oraz rewitalizacji. Współtworzył i zrealizował wystawę główną Muzeum Powstania Warszawskiego, które jest najczęściej odwiedzaną instytucją kulturalną w Polsce i za pracę nad którym, w lipcu 2006 roku otrzymał Złoty Krzyż Zasługi. Za wkład w powstanie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN Mirosław Nizio został uhonorowany w 2015 roku Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

W czerwcu 2018 roku otwarte zostało Muzeum Polskiej Wódki wraz z wystawą zaprojektowaną przez pracownię Mirosława Nizio. To właśnie ten projekt stanie się punktem wyjścia do sobotniego spotkania przy śniadaniowym stole w bistro WuWu. Miejsce spotkania jest o tyle wyjątkowe, że jego wnętrze również powstało według koncepcji wykreowanej przez architekta.

Kolejne spotkania w ramach cyklu „Pokój śniadaniowy z Mistrzem”

15 września, godz. 10:00 – Warszawski Przewodnik – Adrian Sobieszczański

22 września, godz. 10:00 – Alicja Biała

29 września, godz. 10:00 – Karol Misztal

6 października, godz. 10:00 – Marysia Dębska

Więcej informacji na stronie organiztaora.


Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Kowal 2018-09-14 17:51:51

Koneser zaczyna mocno tętnić życiem, to mega fajne że tak dużo się tam dzieje. Praga dzięki temu naprawdę fajnie jest promowana a na dodatek wielu gości ma idealną okazję ją zwiedzić. A to piękne pozytywne miejsce od lat wybierane przez artystów i znanych ludzi.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!