Dobieramy bramkę ochronną na nasze schody

Dobieramy bramkę ochronną na nasze schody

Projektując schody, często dajemy się ponieść fantazji, wyobrażając sobie, jak będzie się prezentować efekt pracy, zarówno naszej, jak i projektantów. Wydaje się jednak, że w domach czy mieszkaniach, w których mieszkają także dzieci, poza wrażeniami wizualnymi zapominamy o kwestiach bezpieczeństwa! Cały ten problem możemy zażegnać w bardzo prosty sposób – dzięki bramkom ochronnym, które pomogą wam w zapewnieniu bezpiecznych najmłodszym!

Powód zakupu bramki

Możecie zadawać sobie pytanie: „Po co mi te barierki ochronne? To tylko niepotrzebny gadżet”. Pamiętajmy jednak o tym, że mimo tego, że dzieci mogą świetnie chodzić, tak też poruszanie po schodach może sprawić im niemałe problemy zwłaszcza przy schodzeniu z nich! Naprawdę nietrudno wtedy o wypadek! Zachowajmy pewną kolejność – niech najpierw nasze maleństwo nauczy się dobrze chodzić, a dopiero wtedy zacznijmy wspólną przygodę ze schodzeniem ze schodów! Do tego czasu, bramka ochronna powinna zostać stałym elementem wystroju naszego wnętrza!

Bramka ochronna na schody Kalypto

Bramka ochronna na schody Kalypto

Na co zwrócić uwagę?

Jej wybór powinien być podyktowany kilkoma czynnikami. Pierwszym z nich jest sposób mocowania. Bezapelacyjnie najpopularniejszym jest przykręcenie jej do ściany, przez co uzyskujemy prawdopodobnie największy stopień bezpieczeństwa, gdyż gwarantujemy wam – żadne dziecko nie poradzi sobie z jej wyrwaniem! Dla wygody rodziców warto także zdecydować się na model otwierany, gdyż umożliwi to nam bezproblemowe otarcie bramki jedną ręką czy nawet stopą, gdy będziemy na przykład wnosić torby pełne zakupów.

Bramka ochronna na schody Kalypto

Detal zamocowania

Otwarcie naszej bramki

No właśnie, wspomnieliśmy już o otwarciu tejże bramki. Kluczowe jest to, aby było one wystarczająco skomplikowane, tak aby wymagało co najmniej dwóch ruchów. Dla nas będzie to bardzo proste, jednak dla większości dzieci będzie to zbyt trudne, przynajmniej w pierwszych latach ich życia. Tak naprawdę im bardziej utrudnimy przejście przez bramkę, tym lepiej! Innym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa jest upewnienie się, że przedostanie się nad bramką lub między pionowymi szczeblami będzie niemożliwe. Wysokość 60 centymetrów wraz z 10-centymetrowymi przerwami pomiędzy trałkami powinno skutecznie odstraszyć zapał wszystkich „uciekinierów”!

Podsumowanie

Bramka ochronna jest absolutnie obowiązkowym elementem w każdym domu, w którym znajdują się schody, jak i mieszkają dzieci! Tylko przy jej pomocy, możemy uzyskać absolutną pewność, że najmłodsi będą bezpieczni w naszych czterech ścianach! Na co więc jeszcze czekacie!

Tekst sponsorowany

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!