Nowoczesne wnętrze Bistro WuWu

Nowoczesne wnętrze Bistro WuWu

Kolejny udany projekt wnętrza Mirosława Nizio to bistro WuWu, które znajduje się na terenie rewitalizowanego kompleksu Koneser przy działającym od czerwca Muzeum Polskiej Wódki.

Koncepcja architektury wnętrz czynnego całą dobę bistro WuWu zakładała oddanie nowoczesnego charakteru miejsca przy użyciu bardziej oszczędnych w formie rozwiązań. W podłużnym pomieszczeniu bistro uwagę przyciąga sporych rozmiarów ściana wykonana z luksferów utrzymanych w bursztynowych barwach subtelnie nawiązujących do głównych bohaterów WuWu – wysokoprocentowych trunków.


Bistro WuWu

zdjęcie: Piotr Krajewski

Miedziane elemnty wystoju wnętrza

Pod sufitem podwieszono miedzianą kratę, z której na wysokości baru zwisa roślinność. Kontuar, stoliki, długi wspólny stół oraz wysokie krzesła są proste i lekkie. Wykonano je z jasnego, gładko szlifowanego drewna dodając ciemne mosiężne elementy. Ciekawa gra materiałów użytych przez architekta do aranżacji wnętrz bistro została osiągnięta dzięki eksponowanemu w przestrzeni baru szkłu oraz betonowym ścianom z delikatnymi ornamentami. Zastosowane rozwiązania pozwoliły wykreować jasną, otwartą przestrzeń spotkań i zabawy.

Źródło: Business & Culture

Komentarze

Ilość komentarzy: 2

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Kuba 2018-08-26 20:35:04

Fajnie że w pobliżu Muzeum Polskiej Wódki otworzyło się miejsce które pokazuje jak w kulturalny sposób degustować ten alkohol. Oczywiście znajdzie się wiele marud które powiedzą że bar w którym serwuje się wódkę oraz zakąski jest zły ale ja mu wtedy powiem żeby odwiedził tą przestrzeń i zobaczył że tak naprawdę degustowanie wódki i pyszny zakąsek może być super pozytywnym przeżyciem.

marianoo 2020-04-17 09:23:39

Your site is very interesting, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!