Nowoczesność w najlepszym wydaniu od Kuoo Architects

Nowoczesność w najlepszym wydaniu od Kuoo Architects

Aranżacja dużego apartamentu w Warszawie to kolejny ciekawy projekt studia Kuoo Architects. Jak udało im się stworzyć ten przytulny zakątek w sercu stolicy?

 CZYTAJ RÓWNIEŻ: Minimalistyczne wnętrze od pracowni LOFFT

Architekci z pracowni Kuoo Architects, projektując apartament w Warszawie, mieli duże pole dla wyobraźni. Ponad dwustumetrowe, dwupoziomowe mieszkanie w samym centrum dużego miasta otworzyło przed właścicielami i projektantami szereg możliwości. Podstawowym założeniem projektu aranżacji wnętrz było stworzenie przytulnych i ciepłych wnętrz, które będą bazować na kolorze taupe – połączeniem beżu i szarości, które jest ulubioną kolorystyką inwestorów.

 

nowoczesne wnętrze

Duży i wysoki salon stanowi serce apartamentu. Zlokalizowany jest na dwóch poziomach. Główną rolę gra jasna, betonowa ściana oraz wysokie okna, przy których zawieszone zostały przytulne i miłe w dotyku, szare zasłony. Strefę wypoczynku wyznaczają meble, a także szary dywan. Na piętro prowadzą futurystyczne, spiralne schody w tej samej kolorystyce.

nowoczesne wnętrze

Pomiędzy salonem, kuchnią i jadalnią zostało stworzone przeszklone patio. Wśród roślinności i na wygodnych fotelach można zrelaksować się, mając jednocześnie widok na centrum mieszkania. W łączniku salonu i kuchni, czyli jadalni stanął duży stół z miękkimi, nowoczesnymi krzesłami. Wszystko utrzymane jest w lekkim, szarym kolorze. Ciekawym elementem tego wystroju jest lampa, która bez wątpienia przykuwa uwagę. Wiszące, przezroczyste kule tworzą niepowtarzalny klimat podczas spotkań przy wspólnym stole.

nowoczesne wnętrze

Kuchnia to kolejne miejsce, gdzie króluje roślinność. Duże donice z zielonymi palmami stanęły tuż przy oknach. W tym wnętrzu pierwsze skrzypce gra jednak wyspa w złotym kolorze. Miejsce do przygotowywania posiłków, jak i szafki zachowano w minimalistycznym stylu.

nowoczesne wnętrze

W pokoju nastolatka z kolei postawiono na użycie błękitu. Pojawia się on na tapicerowanych zagłówkach i pościeli. Jedna ze ścian zyskała natomiast ogromną fototapetę ze sportowym samochodem. To wszystko tworzy pomieszczenie z charakterem.

Całość to spójna i przytulna aranżacja.

nowoczesne wnętrze

Projekt wnętrz: Kuoo Architects

Zdjęcia: Kuoo Architects

Powierzchnia: 211 m2

Realizacja: 2016

Lokalizacja: Warszawa

źródło: materiały prasowe

nowoczesne wnętrze

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!