Wnętrze jak joga

Wnętrze jak joga

Zapracowany i przemęczony Polak chętnie odpocznie w łagodnie i funkcjonalnie urządzonym domu. Zrelaksuje się w pomieszczeniach harmonijnych, stonowanych kolorystycznie, wśród odcieni bieli, gamy szarości, beżu. Po męczącym dniu w pracy położy się na wygodnej kanapie i rozmyślając, popatrzy na ogień w kominku.

Elementy wnętrza w stylu skandynawskim wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno czy kamień, pozwolą mu poczuć się bezpiecznie i uspokoją przeciążony obowiązkami umysł. Takie wnętrze pozbawione jest agresywnych kolorów, nadmiaru mebli, natłoku niepotrzebnych sprzętów i form. Jest miłe dla oka, przyjazne. Nastraja pozytywnie do świata, odpręża

Wzrok zmęczony krzyczącymi z ulic reklamami ma szansę odpocząć od przeładowania treścią. Po godzinie spędzonej w tłocznym supermarkecie wracamy do domu i rozluźniamy się, nasz dom staje się naszym azylem i bezpieczną, miłą przystanią. We wnętrzu jasnym i estetycznie czystym odzyskujemy równowagę.

Dzięki prostocie i bezpretensjonalności pozwala zatrzymać się w pędzie codzienności, zastanowić i oddać refleksji. Ciepłe, prawidłowo rozmieszczone światło wyciszy wieczorem, natomiast w ciągu dnia, duże okna wpuszczą naturalne światło dzienne. Podobnie jak joga działająca oczyszczająco na umysł, wnętrze skandynawskie działa oczyszczająco na ciało. Skłoni nas do kontemplacji, refleksji, wprowadzi harmonię do naszego, pełnego częstych stresów życia.

Opracowała Olga Jeżyna-Krawczyk / Puk Puk Projekt

Komentarze

Ilość komentarzy: 4

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Roman 2012-01-31 23:42:36

Autorka wykazuje dużą wiedzę w temacie. Mieszkałem w Skandynawii wiele lat i to prawda, że aż chce się wracać do tej ciszy i spokoju. Muszę teraz urządzić sobie dom po skandynawsku. Będę miał namiastkę.

Flod 2012-09-02 15:47:27

I listened to the FOT weiabnr (“Social Recruiting MacGyver Style!”) and enjoyed it. I also enjoyed the comments above. Below are my thoughts based on trench work as a Facebook page admin._____________________________________________________________________The biggest myth about recruiting on Facebook is that it can be easy to recruit on Facebook. To recruit passive candidates on Facebook a company/brand needs a presence on Facebook. To have a presence you must have a Facebook page for peopl

marcoo 2020-04-10 00:33:31

Your page is very cool, i have bookmarked it.

felicjanoo 2020-04-23 21:06:33

Your page is very nice, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!