Hotelowy design w Twoim domu

Hotelowy design w Twoim domu

Hotelowy Design to raport, który zdradza jakie elementy wystroju i funkcjonalne rozwiązania warto wykorzystać w mieszkaniu. Jak pokazują wyniki aż 57% gości hotelowych zainspirowało się rozwiązaniami zastosowanymi w hotelach i przeniosło je do własnego domu!

Najczęściej respondenci decydowali się wzbogacić swój dom o oświetlenie, meble, zdobienia ścian czy dekoracje, które widzieli w hotelach. Na elementach dekoracyjnych jednak nie poprzestali. Goście hotelowi często zapożyczają również rozwiązania zwiększające funkcjonalność przestrzeni. Najczęściej jest to:

  • deska do prasowania przymocowana do ściany;
  • lampka nocna, w której zamontowana jest ładowarka do telefonu;
  • zasłony blackout;
  • nagłośnienie (radio) w łazience.


Hotelowy design
Hotelowy design

Jakie elementy wystroju hoteli designerskich warto przenieść do własnego domu?

Czasami wystarczy wybrać jeden element dekoracyjny, aby stworzyć aranżację prosto z hotelowego pokoju lub holu. Na co najlepiej się zdecydować?

  • Designerski fotel – taki fotel postawiony w salonie lub sypialni zwróci uwagę każdego. Najlepiej wybrać model o nietypowej linii oparcia lub nóżek i koniecznie w rzucającym się w oczy kolorze.
  • Kafle heksagony – te przypominające plaster miodu sześciokąty (wykonane np. z marmuru czy drewna) świetnie sprawdzą się w kuchni lub w łazience. Mogą też stanowić niekonwencjonalną dekorację w salonie.
  • Lampa w stylu skandynawskim – designerska i minimalistyczna lampa sprawdzi się w każdym miejscu w domu. Najlepiej taki element dekoracyjny umieścić w sypialni, salonie lub korytarzu.
  • Plakaty lub obrazy młodych artystów – ozdoby ścienne to jeden z najpopularniejszych elementów dekoracyjnych w hotelach. Szczególnie warto zainteresować się twórczością młodych grafików i malarzy. Taka mała galeria we własnym domu przyciągnie uwagę odwiedzających i sprawi, że salon będzie wyglądał designersko i nowocześnie.

Pełny raport znajdziesz na: hrs.com

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!