Dlaczego warto korzystać z dekoratora wnętrz?

Dlaczego warto korzystać z dekoratora wnętrz?

Często zastanawiamy się, czemu nasze mieszkanie po remoncie nie przypomina wytwornego wnętrza, jakie w myślach zaprojektowaliśmy. Prawdopodobnie zabrakło fachowego spojrzenia na wszystkie aspekty zmian. Usługi dekoratora wnętrz nie są tak drogie, jak może się wydawać, a pozwalają uniknąć wielu remontowych pułapek. Czasem wystarczy zaprojektować nowy wygląd okien by pomieszczenie nabrało innego charakteru.

Dekorować każdy może?

Teoretycznie tak, ale nie każdy się do tego nadaje. Nie wystarczą równo powieszone firanki, by okno stało się ważnym elementem dekoracyjnym salonu lub sypialni. Ogólna wizja wyglądu okien lub drzwi balkonowych często przegrywa w zderzeniu z rzeczywistością. Wystarczy źle oszacować rozmiary, by zaburzyć harmonię wnętrza. Tak samo pomysł, by nieduży pokój urządzić podobnie, jak znajomi swój ogromny salon, zazwyczaj z góry skazany jest na niepowodzenie. Inny rozmiar, wielość i liczba drzwi i okien sprawiają, że zamiast oryginalnego i przytulnego wnętrza uzyskujemy zaledwie marną jego namiastkę. Błędów, które popełniamy nagminnie przy metamorfozach okien, z pewnością uniknie profesjonalny dekorator (Zobacz: Dekorator wnętrz – 10 powodów, dla których warto skorzystać z jego pomocy).


eurofirany, dekorator wnętrz, architektura wnętrz

Dekorowanie okien – łatwe czy trudne?

Może się wydawać, że dekorowanie okien to zajęcie „na chwilę”. Powiesimy firanki i zasłonki i będzie dobrze. Prawda jest jednak inna. Od tego, jak podejdziemy do aranżacji okna, zależy wygląd całego pomieszczenia. Pod uwagę bierze się kilka różnych zmiennych:

– wielkość okna (wysokość i szerokość),

– wielkość pokoju,

– kształt pokoju,

– ekspozycję na światło słoneczne,

– kolorystykę i styl pomieszczenia.

Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie powyższe punkty, może się okazać, że o dekoracji okien wiemy tak naprawdę niewiele. Dekorator okien nie ma problemu z zaakcentowaniem okna na tle ściany, stworzeniem aranżacji, która nie zaburzy proporcji pokoju lub przeciwnie – nieco je wizualnie zmieni. „Dobrze dobrane firanki i zasłonki potrafią sprawić, że wąski pokój wyda się bardziej kwadratowy, a wysoki nieco niższy. I odwrotnie. Jeśli źle zaplanujemy wygląd okna, możemy zaburzyć wizualnie idealną przestrzeń” – mówi Aneta Filończuk, dekoratorka marki Eurofirany z Galerii Sudeckiej w Jeleniej Górze, zajmująca się między innymi profesjonalną dekoracją okien.

eurofirany, dekorator wnętrz, architektura wnętrz

Jeden projekt to za mało

Dekorator okien przygotowuje nie jedną, ale kilka wersji projektu. Przedstawia różne możliwości, tłumaczy, na czym polegają różnice i co chciał osiągnąć, stosując taki, a nie inny zabieg. W projekcie aranżacji okien nie ma miejsca na przypadek i tymczasowość. Jeśli widzimy na oknie zasłonę w poprzeczne pasy i firankę z motywem geometrycznym, to dokładnie tak będzie wyglądać nasze mieszkanie po zmianach. Mało tego – projekt uwzględnia także takie szczegóły jak liczba okien, sposób mocowania firan i zasłon, minimalna długość karnisza, niezbędna ilość haczyków lub żabek, długość zasłon i firan. Te wszystkie drobiazgi mają niebagatelny wpływ na ostateczny efekt. Możliwość wyboru z kilku projektów pozwala nie tylko lepiej zrozumieć swoje oczekiwania, ale także otworzyć się na nowe pomysły. Dekoratorzy okien z salonów Eurofirany potrafią często zaproponować rozwiązania, które klientom nie przyszły na myśl. Potrafią też wyczarować oryginalne aranżacje bez sięgania po najdroższe materiały. Doskonale obrazuje to film: https://www.youtube.com/watch?v=Uaf_uCeZ_GM

Eurofirany to wiodąca marka w branży home and decor na polskim rynku. Jednocześnie firma rodzinna, która na pierwszym miejscu stawia klienta i jego, często bardzo indywidualne, potrzeby. Oferuje tekstylia użytkowe i artykuły do dekoracji wnętrz. Zatrudnia profesjonalnych dekoratorów okien, doradców, krawcowe. Umożliwia składanie zamówień na firany i zasłony szyte na wymiar. Sprzedaż prowadzi w kilkudziesięciu salonach stacjonarnych w Polsce oraz na stronie internetowej eurofirany.com.pl. W sklepie internetowym oraz wybranych salonach stacjonarnych można dokonywać zakupów na raty.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!