Family Space - rodzinna przestrzeń do życia

Family Space - rodzinna przestrzeń do życia

Wnętrza tego nowoczesnego domu to kompleksowy projekt warszawskiej pracowni projektowej HOLA Design. Architekci stworzyli w nim elegancką, komfortową, a przede wszystkim rodzinną przestrzeń do życia.

Właściciele tego podwarszawskiego domu są zwolennikami nowoczesnych, prostych wnętrz. To pięcioosobowa rodzina - kluczowy cel był więc taki, aby wszyscy otrzymali fragment własnej przestrzeni życiowej. Jednocześnie, w domu miała powstać duża strefa przeznaczona do wspólnego spędzania czasu.

Wnętrze domu zostało oparte na przemyślanym układzie funkcjonalnym, gdzie parter pełniący rolę strefy dziennej utrzymany został w charakterze open space. Efekt otwartej przestrzeni dodatkowo podkreśla sufit katedralny, zastosowany w części salonowej. Umowną granicę między parterową strefą wspólną a - zlokalizowaną na piętrze - częścią prywatną, wytycza antresola. Stosownie do podziału funkcjonalnego domu na dwie strefy, miały być one również zróżnicowane pod względem klimatu.

Projektantom udało się uzyskać nowoczesny, luksusowy i elegancki charakter wnętrz, nie rezygnując przy tym z ciepłej, domowej atmosfery. Wpłynął na to w dużej mierze dobór odpowiednich materiałów wykończeniowych. Sufit i główną ścianę salonu wykończono deskami z drewna dębowego w bardzo przyjemnym odcieniu. Dobrze komponują się one nie tylko z jasną podłogą, ale także z kontrastującymi elementami z czarnego granitu. Pojawiły się one m.in. na kominku oraz klatce schodowej. Czarny jest także blat wyspy kuchennej o niezwykle ciekawej, geometrycznej formie. Na uwagę zasługują ściany wykończone wysokiej jakości płytami dekoracyjnymi o wyglądzie surowego betonu. Większość mebli została zaprojektowana na potrzeby przestrzeni przez autorów projektu. Jest wśród nich wygodna kanapa dla całej rodziny oraz duży stół jadalniany z krzesłami. Całość wnętrza ociepla duża ilość światła, tkaniny w stonowanych kolorach oraz wiszące na ścianach grafiki wielkoformatowe.

W domu poza - sypialnią rodziców i trzema pokojami dla dzieci – znajdują się cztery łazienki, w tym jedna połączona z ekskluzywną strefą relaksu. Jest ona szczególnie popularna jesienią i zimą, kiedy domownicy najchętniej korzystają ze stworzonej tam sauny. Wiosną i latem wybierają spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Dom jest otwarty dużymi przeszkleniami na starannie zaplanowany ogród. Jeśli tylko pozwala na to kapryśna polska pogoda, domownicy właśnie tam spędzają wolne chwile.

Projekt wnętrz: HOLA Design
Zdjęcia: Yassen Hristov


Komentarze

Ilość komentarzy: 3

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

marianoo 2020-04-14 05:53:08

Your website is very cool, i have bookmarked it.

oyunofobo 2021-07-08 21:36:16

[url=http://slkjfdf.net/]Afaqehog[/url] Ruzelui sze.qjla.sztuka-wnetrza.pl.uiy.en http://slkjfdf.net/

edoboayadifa 2021-07-08 22:08:59

[url=http://slkjfdf.net/]Akuwabn[/url] Asecubo tgi.hgas.sztuka-wnetrza.pl.pfw.xx http://slkjfdf.net/

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!