Szafa do przedpokoju - jaki model będzie najlepszy?

Szafa do przedpokoju - jaki model będzie najlepszy?

Niektórych przestrzeni nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić bez szafy. Do takich miejsc zdecydowanie należy przedpokój. Szafa pełni tam niezwykle istotne funkcje i można pokusić się o stwierdzenie, że jest w tym pomieszczeniu niezastąpiona. Wybór gotowej szafy do przedpokoju jest zadaniem niezwykle trudnym o czym na pewno przekonał się każdy, kto stanął przed tym trudnym wyborem. Czym więc należy się kierować podczas decyzji o wyborze szafy do przedpokoju?

Wolnostojąca czy zabudowana?

W pierwszej kolejności musimy pomyśleć jaka szafa będzie dla nas odpowiednia. Istotny jest więc zarówno metraż naszego przedpokoju jak i nasze potrzeby. Przedpokój z reguły jest miejscem charakterystycznym, na tle innych pomieszczeń wyróżniają go nie tylko specyficzne wymiary ale także kształt i układ. W polskim budownictwie często spotykamy się z przedpokojami o licznych wnękach i zakamarkach.

Biorąc pod uwagę te czynniki wybór szafy jest bardzo utrudniony. Wówczas słusznym pomysłem jest zdecydowanie się na zabudowaną szafę na wymiar. W ten sposób bez większego problemu stworzymy mebel idealnie dopasowany do pomieszczenia. Jeśli jednak nasz przedpokój nie jest problematyczny lub zawiera funkcjonalną wnękę w której postawić możemy mebel, możemy zdecydować się na szafę wolnostojącą jakich olbrzymi wybór oferują sklepy meblowe. Ta opcja, choć wiąże się z pójściem na kompromisy, jest zdecydowanie bardziej przyjazna dla naszej kieszeni.

Funkcjonalność i wygoda

Szafa w przedpokoju musi przede wszystkim spełniać swoje funkcje i pomieścić jak najwięcej. Niezwykle ważna jest także funkcjonalność mebla oraz wygoda z jego korzystania. Jeśli dysponujemy przedpokojem o niewielkim metrażu to warto pomyśleć o zastosowaniu odpowiednich drzwi pozwalających na maksymalną oszczędność przestrzeni.

W takiej sytuacji doskonale sprawdzą się drzwi przesuwne, które nie zajmują dodatkowego miejsca. Jeśli nasz przedpokój jest duży, wtedy można zdecydować się na tradycyjne drzwi skrzydłowe, które mają swój niewątpliwy urok. Poza drzwiami należy pomyśleć o tym, w jaki sposób zagospodarujemy wnętrze naszego mebla. Bardzo istotna jest funkcjonalność. Jeśli więc nasza szafa ma przede wszystkim pełnić funkcję wieszaka na odzież wierzchnią, wtedy warto zdecydować się na większą ilość drążków kosztem półek. Jeśli jednak w przedpokoju już znajduje się wieszak, a potrzebne nam jest miejsce na inne przedmioty – wtedy rozwiązaniem będzie duża ilość półek i szuflad.

W szafach wolnostojących najczęściej spotykamy się ze strefami, które jednak możemy z czasem modyfikować zgodnie ze zmieniającymi się potrzebami. Poprzez usuwanie półek i dokładanie drążków lub na odwrót możemy zmieniać wnętrze szafy kiedy tylko chcemy. W przypadku szaf na wymiar możemy od razu zaprojektować każdą półkę i każdy wieszak. Jest to świetne rozwiązanie dla osób wymagających.

Wygląd też jest ważny

Przedpokój to pierwsze pomieszczenie do którego wchodzimy zarówno my jak i nasi goście. Jest to pewnego rodzaju wizytówka naszego domu lub mieszkania i zapowiedź tego, co zobaczyć można dalej. Chcemy więc by pomieszczenie to było ładne, przytulne i zachęcające do wejścia dalej. Zobacz wiele ciekawych aranżacji z szafą.

Szafa w przedpokoju powinna więc spełniać także funkcje estetyczne. Aby optycznie powiększyć przestrzeń w małym przedpokoju możemy zdecydować się na mebel z dużym lustrem. Taki zabieg rozświetli także ciemniejsze pomieszczenia. Odpowiednio wkopmonowana w przedpokój może stać się prawdziwą ozdobą i głównym bohaterem pomieszczenia.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!