Dżungla w pokoju dziecka

Dżungla w pokoju dziecka

Jak wykreować w pokoju dziecka bajeczną przestrzeń, idealną do przeżywania dziecięcych przygód? Wystarczy odrobina wyobraźni i odpowiednia farba.

Stworzenie tropikalnego lasu w pokoju małej pociechy, to tak naprawdę nie jest trudne zadanie. Na początek całą ścianę trzeba pomalować farbą w łagodnym kolorze zieleni. Następnie, przy użyciu wąskiej taśmy malarskiej, należy zaznaczyć na ścianie pola o różnych rozmiarach i kształtach, a ewentualne rogi taśmy przyciąć nożyczkami lub specjalnym nożykiem. Powstałe w ten sposób pola wystarczy pomalować dwa razy, korzystając z różnych odcieni zieleni, pamiętając by odczekać 4 godziny przed nałożeniem kolejnej warstwy farby. Ważne jest, aby taśmę malarską usuwać zaraz po zakończeniu malowania.

Scenerię gęstej dżungli można dodatkowo wzbogacić o błyszczące oczy dzikich zwierząt. Szablon łatwo jest stworzyć samemu, rysując i wycinając wzór na kawałku przezroczystego plastiku, który mocujemy do ściany za pomocą taśmy malarskiej.

Uzupełnieniem fantazyjnej aranżacji będzie piętrowe łóżko. Zabudowane u góry pomalowanymi na zielono drewnianymi deskami będzie stylowo komponować się z tropikalnym wystrojem, przywodząc na myśl domek na drzewie. Całości dopełni drewniana huśtawka zawieszona na linie przypominającej prawdziwe egzotyczne pnącza, a także pluszowe zwierzaki wyglądające jak prawdziwi mieszkańcy dżungli.

Źródłó: Tikkurila

Komentarze

Ilość komentarzy: 2

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

unka 2018-11-10 10:39:23

pokoj dziecka powinien byc radosny i bajkowy dlatego w pokoju mojej córeczki pomalowalismy sciany różowym odcieniem farb śnieżki barwy natury, która jest wydajna

Anetka 2018-11-11 07:42:39

powiem szczerze, że pierwszy raz się spotykam z taką inspiracją i jestem zachwycona! u nas w pokoiku malował mąż magnatem ceramicznym, wybraliśmy razem z córą piękny kolor a mianowicie figlarny ametyst ---> jasny pastelowy fiolet

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!