Cyfrowy stolik kawowy

Cyfrowy stolik kawowy

Drewno to materiał uniwersalny. Można z niego wyczarować prawie wszystko: od przedmiotów codziennego użytku po niskoenergetyczne budynki mieszkalne. Stolik kawowy Wave projektu Patryka Biegi jest przykładem świeżego spojrzenia na ten materiał.

Stolik kawowy Wave to dzieło sztuki samo w sobie. Został zaprojektowany w oparciu o specjalistyczne programy pozwalające na wykonanie tak niestandardowej formy, która składa się z 62 elementów i 442 łączeń.

"Przy tworzeniu mebla bardzo istotną rolę stanowi faza projektowa i stworzenie modelu cyfrowego stolika. Liczne połączenia i stopień ich skomplikowania sprawia, że bez modelu powielenie tego mebla staje się bardzo trudne a wprowadzenie jakichkolwiek modyfikacji do projektu - praktycznie niemożliwe. Biegła obsługa programów do modelowania 3D jest niezbędna na tym etapie. Kolejną fazą jest rozbicie mebla na części składowe i zaplanowanie ich wykroju przy maksymalnym stopniu wykorzystania materiału. Następnym etapem jest frezowanie elementów za pomocą sterowanego komputerem plotera CNC.

Tak przygotowane elementy są szlifowane i wykańczane, by na końcu niczym klocki Lego złożyć się w całość. Każda część ma swoje konkretne miejsce w układance i dopiero po umieszczeniu wszystkich fragmentów wyłania się finalna forma stolika. Zamienienie miejscami któregokolwiek z żeber skutkuje często koniecznością rozebrania sporej części konstrukcji. Ostatnim etapem jest demontaż i powtórny montaż z zastosowaniem kleju do każdego z ponad czterystu połączeń." - mówi Patryk Bieg

Źródło: magazif.com, woodmaker.info

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

fabianno 2020-04-12 19:26:39

Your website is very interesting, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!