Jak wykreować ciszę w pracy ?

Jak wykreować ciszę w pracy ?

Dźwięk wewnątrz pomieszczeń rozchodzi się zupełnie inaczej, niż na wolnej przestrzeni. W biurze odbija się od ścian i okien, tworząc nieprzyjemny dla ucha szum, który powoduje rozdrażnienie, spadek koncentracji, jak również bóle głowy.

Współczesne biura projektowane są tak, aby w łatwy i szybki sposób można było zmodyfikować ich aranżację, dostosowując ją do zmieniających się potrzeb firmy. Open space ma też na celu ułatwienie komunikacji między pracownikami oraz pobudzenie ich kreatywność. Dynamika biura niesie jednak ze sobą również niedogodności, bowiem w otwartej przestrzeni pracownicy narażeni są na większy hałas. Rozmowy telefoniczne czy odgłosy urządzeń biurowych skumulowane w jednym miejscu to poważny problem, który zagraża efektywnej pracy.

Panele akustyczne

Panele akustyczne

Rozwiązaniem są systemy, które idealnie zdają egzamin, kiedy pracownicy potrzebują cichego pomieszczenia, wyizolowanego od biurowego zgiełku. Modułowe systemy mebli możemy aranżować według własnych potrzeb. Z zestawionych ze sobą modułów (prosty oraz narożny) stworzymy zaokrągloną w kształcie "jaskinię", w której pracownicy mogą się integrować, omawiać strategie czy prowadzić rozmowy biznesowe.

Dzięki odpowiednio dobranym komponentom, kształtom i tkaninom zapewniają one doskonałą akustykę. Systemy wykonywane są na bazie drewnianej konstrukcji obitej pianką i wykończone efektowną tkaniną, zaś wysokie ścianki zapewniają komfort akustyczny. Jest to idealny sposób na zaaranżowanie w otwartej przestrzeni cichego miejsca dla pracowników.

Modułowe systemy mebli

Modułowe systemy mebli

Takie same efekty osiągniemy również dzięki budkom akustycznym. Tworzą one miejsce, gdzie możemy się schronić przed zgiełkiem biura, porozmawiać w ciszy, czy skupić nad zadaniem. Ich budowa powoduje zmniejszenie przenikania fal akustycznych przez ściankę i zwiększenie skuteczności ich ekranowania. Dzięki temu mają wysokie właściwości akustyczne, wyraźnie odczuwalne dla użytkownika.

Istnieją również akustycznie pasywne budki telefoniczne  wypełnione wewnątrz bawełnianą strukturą włóknistą, stworzone do biur typu open space czy innych przestrzeni publicznych przepełnionych gwarem.  Zapewniają one możliwość pełnej koncentracji podczas ważnej rozmowy telefonicznej, nawet jeśli wokół panuje hałas. Mogą także występować w odmianach mobilnych, na kółkach.

Budki akustyczne

Budki akustyczne

Systemy akustyczne poprawiają jakość pracy, jednak mogą również wpływać na poprawę samopoczucia wśród pracowników. Bardzo duży wpływ ma na to wygląd urządzeń biurowych. Mogą kształtem nawiązywać na przykład do kosza plażowego. Taka forma mebla wprowadza pozytywną atmosferę lata do wnętrza. Wspólne miejsce siedzenia pozwala na swobodą rozmowę, ale również omówienie ważnych pomysłów związanych z pracą. Dzięki temu, że widzimy do kogo mówimy i nie słyszymy w tym czasie innych osób – nasz pomysł prezentowany jest swobodnie i konkretnie.  Można go też łatwo przestawić w inne miejsce, dopasowując go do aktualnych potrzeb pracowników. Mebel może być obity włókniną akustyczną i tkaniną, wykonany z desek sosnowych lub dębowych.

Meble jak kosz plażowy

Meble jak kosz plażowy

Z kolei mały domek wprowadzi do biura element przytulności i zabawy. Istotnymi cechami siedziska są modułowość oraz mobilność. Zainstalowane kółka sprawiają, że mebel pomimo swojej wielkości z łatwością można przemieszczać.

Mały domek w biurze

Mały domek w biurze

Źródło: mat. prasowe Bejot

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!