Starchitektura Rema Koolhaasa

Starchitektura Rema Koolhaasa

W ramach 15. edycji Millennium Docs Against Gravity Film Festival zaprasza na projekcję filmu „Rem Koolhaas – starchitekt” reż. Tomas Koolhaas oraz rozmowę o architekturze.

Po filmie „Rem Koolhaas – starchitekt” porozmawiamy o największym myślicielu wśród architektów i największym architekcie wśród myślicieli – cytując opis książki o Remie Koolhaas, wydanej przez Centrum Architektury.

 W spotkaniu udział wezmą:

Filip Springer – reporter i fotograf specjalizujący się w temacie przestrzeni. Jego reporterski debiut „Miedzianka. Historia znikania” znalazł się w finale Literackiej Nagrody Nike i Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Kolejne książki reporterskie („Źle Urodzone. Reportaże o architekturze PRL”, „Wanna z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni”, „Zaczyn. O Zofii i Oskarze Hansenach”, „13 pięter”, „Księga Zachwytów”) traktują o problemach polskiej przestrzeni i architektury. W 2016 roku ukazała się książka „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast” będąca pokłosiem większego projektu dokumentalnego poświęconego byłym miastom wojewódzkim.

 Kuba Snopek – urbanista i badacz architektury. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej oraz moskiewskiego Instytutu „Strelka”. Współpracował z Bjarke Ingelsem, Remem Koolhaasem i Justinem McGuirkiem. Realizował projekty architektoniczne, urbanistyczne oraz badawcze w Polsce, Hiszpanii, Danii, Rosji i na Ukrainie. Badacz przestrzeni i dziedzictwa postkomunistycznych miast. Jest autorem licznych wystaw i publikacji, w tym książki „Bielajewo: Zabytek Przyszłości”, wydanej po polsku, rosyjsku i angielsku. Współautor projektu Architektura VII Dnia, będącym architektoniczną monografią powojennych polskich kościołów. Wykładał w Instytucie „Strelka”, a także w MGIMO w Moskwie.

 

O filmie:

"Rem Koolhaas - starchitekt"

(Rem)

USA, Holandia, 2016, 76 min.

Reżyseria: Tomas Koolhaas

 Filmowy portret Rema Koolhaasa – jednego z największych i najbardziej oryginalnych współczesnych architektów nakręcony przez jego syna. Rem Koolhaas należy do grona eksperymentatorów i dekonstruktywistów i jest znany z niekonwencjonalnych pomysłów, nietuzinkowych realizacji oraz oryginalnych błyskotliwych teorii. Uważany za proroka nowej architektury doskonale wyczuwa wyzwania nowych czasów. Poznajemy obraz człowieka, dla którego architektura to coś więcej niż zawód czy powołanie – to całe jego życie

Film o Remie Koolhaasie

Film o Remie Koolhaasie

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

marianoo 2020-04-20 14:45:58

Your website is very cool, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!