include/layouts/default/content_default.php
Za mało Polski w Mediolanie

Za mało Polski w Mediolanie

Instalacja Caesarstone na Salone del Mobile 2018

Instalacja Caesarstone na Salone del Mobile 2018

Tegoroczny Salone del Mobile charakteryzuje silny akcent postawiony na zrównoważony rozwój i ekologię. Wystawcy z całego świata starają się podkreślać  aspekt recyklingu materiałów. Jednak mało jest firm z Polski - pisze z Mediolanu Marcin Szczelina. 

Odwiedzający, w większym stopniu, niż w roku ubiegłym dopytują o to z czego zostały zrobione elementy wyposażenia wnętrz, czy w procesie produkcji zadbano w odpowiedni sposób o środowisko naturalne. Jest to zdecydowany wyróżnik tegorocznej edycji Salone de Mobile.

Często najciekawsze wydarzenia odbywają się na obrzeżach głównego obszaru targów. Są to najczęściej projekty, które redefiniują tradycyjną przestrzeń, skłaniają do zatrzymania się, zastanowienia, przemyśleń. Jednym z nich jest instalacja Caesarstone zrealizowana wspólnie z nowojorską pracownią Snarkitecture. 

Altered states

To biuro stworzyło z konglomeratu kwarcowego „Altered States”.  Ich punktem wyjścia była wyspa kuchenna, która z tradycyjnej, funkcjonalnej powierzchni do gotowania coraz częściej staje się centrum nowoczesnego domu, przestrzenią rodzinnych zabaw, spotkań, miejscem wokół którego koncentrują się towarzyskie relacje. Architekci potraktowali wodę jako najważniejszy „składnik” w kuchni, czerpiąc inspirację ze zmiennych stanów wody w naturze (lodowiec, rzeka, gejzer) i w kuchni (lód, woda, para). Możemy obserwować jak kula zamrożonej wody, stopniowo ulega rozmrożeniu, a woda spływa kwarcowymi terasami, podlegając następnie parowaniu. Tworzy to swoisty „amfiteatr” wydarzeń, otoczony przez ponad 250 postumentów wykonanych z elementów Caesarstone i metalowej siatki, przy użyciu trzech różnych kolorów, które  imitują naturalny krajobraz. Instalacja znajduje się w Palazzo dell’ Ufficio Elettorale di Porta Romana przy Corso di Porta Romana. Wnętrze doskonale dopełnia pracę architektów.

Mało Polski

Na targach widać niewiele firm z Polski. Na dwa tysiące firm z całego świata jest ich zaledwie cztery. Z roku na rok przybywa jednak odwiedzających z Polski, którzy chcą zainspirować się światowym designem i nowoczesnymi trendami w projektowaniu. Coraz więcej przyjeżdża też zwykłych turystów, którzy cenią sobie design, jakość produktów i ich estetykę.

Opracowano na podstawie materiałów prasowych Caesarstone


Instalacja Caesarstone na Salone del Mobile 2018

Instalacja Caesarstone na Salone del Mobile 2018

Instalacja Caesarstone na Salone del Mobile 2018

Instalacja Caesarstone na Salone del Mobile 2018

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

marcoo 2020-04-16 10:57:46

Your site is very nice, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!