Konkurs na projekt zdroju ulicznego

Konkurs na projekt zdroju ulicznego

Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna ogłasza konkurs na projekt wzorniczy zdroju ulicznego. Spółka planuje postawić w Pasie Nadmorskim pięć zdrojów do czerpania wody pitnej.

Inicjatywie towarzyszy hasło „Łyk zdrowej wody nad morzem”. Konkurs kierowany jest do wszystkich, którzy posiadają kompetencje w zakresie projektowania form przestrzennych i którym zależy na atrakcyjnym zagospodarowaniu nadmorskiego deptaka. Organizatorzy konkursu stawiają na symbiozę estetyki i funkcjonalności projektowanych urządzeń – na świadome urządzenie przestrzeni, której wszyscy jesteśmy użytkownikami. Liczą na oryginalny, ale zarazem wzorniczo spójny i ergonomiczny projekt.

Konkurs jest przykładem dobrych praktyk w zakresie współpracy projektantów, urbanistów i samorządowców decydujących o wyglądzie publicznej przestrzeni. To kolejny krok, którym Gdańsk wprowadza na swoje ulice design – czyli przemyślany i znaczący wzór. Partnerami konkursu, który ma wyłonić formę zdrojów jest Urząd Miejski w Gdańsku oraz Centrum Designu w Gdyni.

Wyłonienie najlepszego projektu będzie przebiegało dwuetapowo. W pierwszym etapie Sąd Konkursowy, składający się ze specjalistów w dziedzinie designu, wzornictwa przemysłowego, architektury i urbanistyki wybierze trzy najlepsze prace. O tym, jaką formę ostatecznie przyjmą zdroje – zadecydują gdańszczanie w głosowaniu internetowym.

Zgłoszenia można dostarczać osobiście, pocztową przesyłką poleconą lub przesyłką kurierską w nieprzekraczalnym terminie do 6 lutego 2012 r. do godz. 16.00 na adres: Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna Sp. z o.o., ul. Kartuska 201, 80-122 Gdańsk z dopiskiem Konkurs „Łyk zdrowej wody nad morzem”.

Nagrody:
I miejsce – 6.000 zł
II miejsce – 2.000 zł
III miejsce – 1.000 zł

Ponadto jeżeli zwycięska praca konkursowa przekazana zostanie do realizacji, jej autor zaproszony zostanie do wykonania podstawowej dokumentacji technicznej, zgodnej z załączoną specyfikacją techniczną, za którą otrzyma osobne wynagrodzenie w wysokości 5.000 zł.

Więcej informacji: giwk.pl

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!