Hybrydy na stół

Hybrydy na stół


Wydaje się, że trudno znaleźć kultury i estetyki bardziej od siebie różne niż europejska i dalekowschodnia. A jednak od setek lat przenikają się one i wzajemnie inspirują. Współczesnym odbiciem tych interferencji jest kolekcja nakryć stołowych Hybrid zaprojektowana przez artystyczno-designerskie studio CTRLZAK.

 Kolekcja Hybrid powstała dla włoskiej marki Seletti i ma podkreślać zjawisko nieustannego mieszania się estetyki wzornictwa Wschodu i Zachodu oraz łączącą obie kultury tradycję produkcji porcelany. Tworzące ją obiekty – talerze, miseczki i filiżanki – składają się z dwóch części, z których jedna naśladuje wzory kojarzone z chińską porcelaną, druga zaś nawiązuje do form znanych z wzornictwa europejskiego.

 Wszystkie naczynia powstają jako unikatowe obiekty. Ich połówki są ręcznie dekorowane kontrastowo zestawionymi motywami i kolorami. Granica między nimi jest wyraźnie, graficznie zaznaczona, co ma podkreślać ich odrębność, a zarazem wzmacniać wrażenie łączności między obiema tradycjami.

 Fot: Seletti & CTRLZAK


Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!