Życie w sztuce w galerii Rondo Sztuki

Życie w sztuce w galerii Rondo Sztuki

Życie w sztuce to cykl spotkań wokół tematów potocznych, zaczerpniętych z życia codziennego lub z obszaru lifestyle’u, takich jak moda, sport, kuchnia, zdrowie i uroda, ale też design, architektura i biznes. Organizatorem jest katowicka galeria Rondo Sztuki.


Organizatorzy próbują odnaleźć odpowiedź, na pytanie czy sztuka jest czujnym sejsmografem rzeczywistości, reagującym na bieżące problemy społeczne, czy może, jak obiegowa opinia głosi, pozostaje wciąż dziedziną elitarną, wokół której nabrzmiewa bańka artworldu – nieprzystępnych instytucji i hermetycznych dyskursów? Czy sztuka „radzi sobie w życiu” i na ile potrafi z niego czerpać? 

Życie w Sztuce: DESIGN

Czym jest design? Czy istnieją cechy charakterystyczne dla polskiego designu? Jakie są ikony śląskiego designu? Czy projektowanie pomaga w życiu? Czy można zaprojektować rzeczywistość? Kim są „nowi Ślązacy?” Jak pokazać problem tożsamości regionalnej poprzez design w kontekście nowej kultury miejskiej? W jaki sposób można prowadzić badania nad śląskim designem?

Pierwsze spotkanie z cyklu Życie w sztuce odbędzie się 17 listopada 2017 godz.17.00. Dyskusja będzie oparta na książkach Irmy Koziny „Polski design” i „Ikony designu województwa śląskiego” oraz publikacji „Nowi Ślązacy. Miasto Dizajn Tożsamość” Zosi Oslislo-Piekarskiej. Rozmowę z autorkami poprowadzi Adrian Chorębała.


życie w sztuce

źródło: rondo sztuki

Galeria ASP w Katowicach RONDO SZTUKI to jedna z najbardziej cenionych instytucji kultury na Śląsku. Zaczynając w 2007 roku z pozycji uczelnianej galerii w ciągu 10 lat na stałe wpisała się w kulturalną mapę Śląska i stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych śląskich marek.


Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!