RZECZPOSPOLITA = RZECZ WSPÓLNA

RZECZPOSPOLITA = RZECZ WSPÓLNA

Zadaniem uczestników konkursu jest zaprojektowanie plakatu, który będzie odpowiedzią na pytanie, jak rozumiemy dobro wspólne. Organizatorem konkursu jest Galeria Plakatu AMS.


W roku 2018 minie sto lat, odkąd Polska odzyskała niepodległość po okresie zaborów. Będzie to okazja, by po raz kolejny zadać sobie dwa ważne pytania, co oznacza dla nas niepodległość i w jaki sposób szacunek dla Polski okazujemy na co dzień. Bo przecież codzienna troska o ojczyznę przejawia się inaczej niż podczas wielkich państwowych uroczystości, ważnych wydarzeń sportowych czy narodowych tragedii. Hymn śpiewamy tylko od święta. A w dzień powszedni jak utożsamiamy się z Polską?

 


 

konkurs architektoniczny,

źródło: Galeria Plakatu AMS

Codzienny patriotyzm to nie tylko chodzenie na wybory, płacenie podatków i szacunek dla narodowych symboli. Składa się on z małych, oczywistych decyzji i działań. Dbamy o porządek i bezpieczeństwo w naszym otoczeniu, ale i o to, by było wygodnie urządzone i coraz piękniejsze. Utrzymujemy dobre relacje z sąsiadami, poznajemy się nawzajem i wspólnie pracujemy dla dobra małej społeczności, która definiuje nas w równym stopniu, co tożsamość państwowa.

Zadaniem uczestników konkursu jest zaprojektowanie plakatu będącego odpowiedzią na pytanie, jak rozumiemy dobro wspólne, w codziennym, lokalnym i sąsiedzkim wymiarze.

Hasło konkursu ma być przede wszystkim źródłem inspiracji, nie musi być umieszczone na plakacie. Autorzy mogą zaproponować własne hasło, zgodne z pomysłem pracy.


Strona konkursowa i regulamin

Sprawdź pozostałe konkursy na naszej stronie


Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!