Z kamienia?

Z kamienia?

Sofy i fotele, które wyglądają jakby były zrobione z kamienia – nową kolekcję izraelskiej projektantki Ayali Serfaty 'In Vein' tworzy szesnaście rzeźbiarskich obiektów z pogranicza designu i sztuki.

Kolekcja 'In Vein' obejmuje przypominające kryształy lampy oraz tapicerowane meble, których organiczne formy i faktura imitują stare, pokryte porostami skały lub pnie drzew. Materiał pokrywający sofy i fotele wykonany jest z kilku warstw: jedwabnej, lnianej i wełnianej, które nakładają się na siebie i przenikają, tworząc nierówną i niejednolitą kolorystycznie powierzchnię – gęstą, zwartą i złożoną strukturę sprawiającą wrażenie bardzo zmysłowej i organicznej.

Kolekcja 'In Vein' powstała jako efekt prowadzonych przez projektantkę badań nad starymi materiałami i możliwością zastosowania ich we współczesnym designie w połączeniu z nowoczesną technologią. To także przykład wykorzystania rzemieślniczych metod ręcznego wytwarzania produktów podczas tworzenia współczesnych obiektów sztuki użytkowej.

Kolekcja Vein była prezentowana na wystawie w nowojorskiej galerii Cristina Grajales w grudniu 2011 r.

Fot: Cristina Grajales Gallery

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

felicjanoo 2020-04-19 19:09:19

Your page is very interesting, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!