Konkurs We Art Water

Konkurs We Art Water

Rusza rejestracja do czwartej edycji międzynarodowego konkursu filmowego We Art Water. Mając w pamięci sukces trzech wcześniejszych edycji, także w tym roku konkurs filmowy We Art Water będzie jednoczyć ludzi, którzy za pomocą sztuki filmowej chcą budować świadomość problemu, jakim jest brak dostepu do wody i higieny w wielu regionach świata.


3 października 2017, rozpoczęła się rejestracja do tegorocznego konkursu filmów krótkometrażowych, których myślą przewodnią jest “woda i higiena”. By wziąć w nim udział należy zarejestrować się na stronie. Zgłoszenia będą przyjmowane do 3 kwietnia 2018. Projekty o długości od 1 do 3 minut można nakręcić w trzech kategoriach – mikro-fikcja, mikro-dokument i mikro-animacja. W każdej z nich nagroda główna to 3 000 euro. Przewidziano także nagrodę o wartości 1 000 euro za film, który zostanie wybrany głosem publiczności.


woda, konkurs, roca, film

26. września w ramach 65. Międzynarodowego Festiwalu w San Sebastian ogłoszone zostało prestiżowe jury konkursu. W jego skład wchodzą znani i cenieni hiszpańscy przedstawiciele świata kultury, filmu, mediów, zaangażowanych organizacji, a także Fundacji We Are Water: Leonor Watling, aktorka i piosenkarka; Úrsula Corberó, aktorka; Pablo Rivero, aktor; Irene Escolar, aktorka i laureatka nagrody Goya dla Najlepszej Debiutującej Aktorki, Conchita Casanovas, krytyk filmowy Radio Nacional de España; Yvonne Blake, Przewodniczący Hiszpańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, zdobywca czterech nagród Goya i jednego Oskara; Sergio i Javier Torres, szefowie kuchni oraz Rosana Tomás, producent, Carlos Jiménez, koordynator Regionalnego Centrum Informacji ONZ oraz Xavier Torras, przewodniczący Fundacji We Are Water. Festiwal w San Sebastian uświetniła też premiera filmu Álvaro Rona i Rosany Tomás ‘El hombre de agua dulce’ (“Pływając na pustyni”), zwracającego uwagę na problem suszy i tego, jak ważne jest efektywne gospodarowanie zasobem, jakim jest woda. Stanowił też element inspiracji dla uczestników czwartej edycji Festiwalu We Art Water.


O Festiwalu We Art Water

We Art Water jest międzynarodowym konkursem na film krótkometrażowy, którego celem jest zagłębienie się w problematykę wody z ciekawej perspektywy. Nagradzane są projekty, mające potencjał by w sposób kreatywny budować świadomość problemu dostępu do tego zasobu na świecie. Filmy biorące udział wyróżniają się zarówno walorami społeczno-edukacyjnymi jak i artystycznymi, dzięki czemu niosą swe przesłanie wykorzystując kinematografię jako jego nośnik. Dzięki Festiwalowi Fundacja We Are Water podnosi społeczną świadomość zagadnienia i zapewnia szerokiej publiczności dostęp do wiedzy na temat cennego zasobu jakim jest woda. Jest to niezwykle ważne, ponieważ nadal aż 40% populacji świata cierpi z powodu jej niedoboru, 1,7 miliarda mierzy się z problemem większego zapotrzebowania na nią, niż najbliższa rzeka może dostarczyć, 663 milionów nie ma do niej dostępu, a ponad 2,4 miliarda nie ma zapewnionych odpowiednich warunków sanitarnych.

O fundacji We Are Water

Fundacja We Are Water ma dwa podstawowe cele. Po pierwsze prowadzi działania zwiększające świadomość społeczną w zakresie konieczności wypracowania nowych wzorców korzystania z wody. Zachęca do dyskusji zarówno społeczeństwo, jak i organizacje by w pełni wykorzystać potencjał do zarządzania światowymi zasobami wody. Po drugie prowadzi akcje, mające na celu przeciwdziałanie efektom niedoboru wody, działając w obszarach takich jak edukacja, zdrowie i technologie, koncentrując się na najmocniej dotkniętych obszarach. Do dziś Fundacja zrealizowała 30 projektów w 18 krajach, pomagając ponad 43’000 ludzi. Pośród krajów, w których działa Fundacja znajdują się: Ecuador, Indie, Brazylia, Maroko, Kolumbia, Gwinea Bissau, Nepal, Bangladesz, DR Kongo, Czad i Filipiny. Często współpracuje też z innymi fundacjami, takimi jak Educo, Fundación Vicente Ferrer, Intermón Oxfam, Unicef, Fundación Mujeres por África, Fundación Pies Descalzos czy World Vision International.

źródło: materiały prasowe Roca


Sprawdź pozostałe konkursy


Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

marianoo 2020-04-22 09:59:32

Your website is very nice, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!