Vegan Ramen Shop w Warszawie

Vegan Ramen Shop w Warszawie

Vegan Ramen Shop to miejsce dedykowane miłośnikom vegańskiego ramenu. Projektanci z pracowni MFRMGR Frejda & Gratkowski Architekci, inspirując się lasami bambusowymi a także charakterem japońskich miast, wykreowali przestrzeń o abstrakcyjnym wymiarze. 


Inwestorzy realizowali wcześniej eventy na zasadzie tymczasowego Pop-Up baru w rożnych częściach miasta. Nim zdecydowali się na konkretny lokal, chcieli sprawdzić czy ich dania przypadną do gustu klientom. Zachęceni sukcesami podjęli decyzję o stworzenia konceptu w stałej lokalizacji.


vegan, sklep veganski w warszawie

Ramen to jedno z popularniejszych dań w Japonii. Jest to rodzaj bulionu z makaronem oraz dodatkami. W warszawskim Vegan Ramen Shop oprócz trzech rodzajów soczystego bulionu można też zakupić przeróżne produkty sprowadzane przez właścicieli z Japonii.


vegan, sklep veganski w warszawie, veganskie
vegan, sklep veganski w warszawie, veganskie

Miejsce gdzie przyszło architektom realizować projekt to dość nieciekawa przestrzeń przeznaczona na lokal usługowy zlokalizowany w bloku mieszkalnym z lat 90. Budynek obłożony styropianem i tanim tynkiem dopełnia stolarka okienna z PCV. W sezonie letnim przed barem rozstawiany jest ogródek. Wejście do baru zaznaczono prostym neonem z logotypem.


vegan, sklep veganski w warszawie, veganskie

Koncepcja od początku zakładała długi bar z miejscem dla klientów jako nawiązanie do typowych barów z Japonii oraz miejsce na ekspozycję produktów.


vegan, sklep veganski w warszawie, veganskie
vegan, sklep veganski w warszawie, veganskie

Wykreowano przestrzeń o abstrakcyjnym wymiarze, pełną pionowych rozpartych między stropami tyczek. Te pionowe elementy przecinają lewitujące na różnych wysokościach półki. Architekci odwołali się tutaj również do japońskiego surowego design'u. Posługując się mnogością prawie identycznych elementów stworzyli skomplikowaną całość. Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie elementy stworzono bardzo prostymi środkami i materiałami.


vegan, sklep veganski w warszawie, veganskie

Struktura lewitujących półek tworzy zarówno miejsca do spożywania posiłków jak i ekspozycji produktów. Jej układ jest odniesieniem do płaszczyzn ścian lokalu. Odgradza kuchnię od sali i dzieli ją samą na mniejsze, klimatyczne przestrzenie oraz zachęca gości do meandrowania między nimi. Półki wykonane ze sklejki liściastej lakierowanej bezbarwnie zamocowano do minimum trzech tyczek każda. Wyjątkiem są te mocowane przy ścianie. Tyczki rozparte są między sufitem i podłogą w sposób przypominający budowlane stemple. 


Posadzka wyłożona jest szarymi płytkami gresowymi. Ściany w strefie konsumpcji zabezpieczono lamperią pokrytą farbą zmywalną. Bar wyposażono w proste, drewniane stołki barowe dopasowane wysokością do lady. Lokal oświetlono oszczędnymi w wyrazie żarówkami zawieszonymi na kablach w oplocie. 


vegan, sklep veganski w warszawie, veganskie

Na poziomie parteru oprócz sali konsumpcyjnej, lady baru i małej kuchni znajduje się też specjalnie wydzielona zmywalnia. Toalety dla gości i pomieszczenia personelu zaprojektowano na niższym poziomie. 


Untitled1.gif - (2945.75 kB)

Vegan Ramen Shop

Projekt wnętrz: MFRMGR Frejda & Gratkowski Architekci / Marta Frejda, Michał Gratkowski 

Współpraca: Krystian Woźniak 

Powierzchnia: 33,6 m2

Realizacja: 2017

Lokalizacja: Warszawa

Zdjęcia: PION


Sprawdź również: Bar Mango Vegan


Komentarze

Ilość komentarzy: 2

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

fabianno 2020-04-11 04:24:02

Your website is very cool, i have bookmarked it.

marcoo 2020-04-14 00:44:31

Your site is very nice, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!