Wybrano czterech finalistów konkursu Renault dla młodych projektantów

Wybrano czterech finalistów konkursu Renault dla młodych projektantów

Jury wyłoniło czterech finalistów konkursu RENAULT. PASSION FOR DESIGN & INNOVATION. Zostali nimi Nikodem Drąg, Jakub Fochtman, Wojciech Karolczak i Maciej Szostak. O tym, kto będzie ostatnim finalistą, zdecydują internauci w głosowaniu internetowym, które odbędzie się w dniach 14-21 września 2017 r. na stronie .


Zwycięski projekt zostanie wybrany przez Dyrektora Designu Wewnętrznego Renault, Antoine’a Genina. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 6 października podczas prestiżowych targów wyposażenia wnętrz Warsaw Home, które będą miały miejsce w dniach 6-8 października br. w PTAK Warsaw Expo. Uroczystości będzie towarzyszyła ekspozycja, podczas której po raz pierwszy w Polsce zostanie zaprezentowany samochód koncepcyjny Renault Trezor.

 Zadaniem dla uczestników konkursu było zaprojektowanie wnętrza SUV-a Renault klasy wyższej, następnej generacji Koleosa. Projekty zostały ocenione przez jury, w którego skład weszli Robert Konieczny, Krystian Kowalski, Krystyna Łuczak-Surówka, Lidia Popiel, Wojciech Sierpowski i Wojciech Sokołowski.

 

konkurs architektoniczny

Jurorzy, od lewej: W. Sokołowski, R. Konieczny, L. Popiel, przedstawiciel organizatora Renault A. Szczech, K. Łuczak-Surówka, K. Kowalski, W. Sierpowski

Wszyscy czterej finaliści to pasjonaci motoryzacji i designu. Nikodem Drąg pochodzi z Rzeszowa, a obecnie studiuje inżynierię wzornictwa przemysłowego na Politechnice Krakowskiej. Jakub Fochtman jest studentem architektury na Politechnice Śląskiej. Poza projektowaniem samochodów interesuje się także grafiką i wzornictwem produktowym. Wojciech Karolczak urodził się w Głogowie i ukończył Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu, gdzie obronił dyplom na Wydziale Wzornictwa w Pracowni Projektowania Środków Transportu. Maciej Szostak z wykształcenia jest architektem, pracuje również jako grafik, malarz, rysownik i designer. Mieszka w Busku-Zdroju.


konkurs, renault 2017

Fragment projektu. Jakub Fochtman

konkurs, renault 2017

Fragment projektu. Maciej Szostak

konkurs, renault 2017

Fragment projektu. Nikodem Drąg

konkurs, renault 2017

Fragment projektu. Wojciech Karolczak

Prace finalistów konkursu RENAULT. PASSION FOR DESIGN & INNOVATION można zobaczyć na stronie .

W dniach 14-21 września 2017 r. internauci wybiorą ostatniego finalistę konkursu, a 6 października ogłoszeni zostaną trzej laureaci. Zwycięzca odwiedzi Dyrekcję Designu Renault w Paryżu i będzie miał szansę przyjrzeć się pracy projektantów w jednym z największych koncernów samochodowych na świecie. Zdobywca drugiego miejsca otrzyma 5 000 zł oraz Nowe Renault Koleos na okres jednego tygodnia, a nagrodą za trzecie miejsce jest 2 000 zł i użyczenie Nowego Renault Koleos na weekend. Ogłoszenie laureatów odbędzie się podczas targów wyposażenia wnętrz Warsaw Home. W dniach 6-8 października 2017 r. będzie można tam odwiedzić ekspozycję Renault. Jej główną atrakcją będzie wielokrotnie nagradzany concept-car Renault Trezor.

źródło: materiały prasowe


Sprawdź pozostałe konkursy

Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

marianoo 2020-04-15 19:12:43

Your page is very cool, i have bookmarked it.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!