Konkurs na operatora warszawskiej

Konkurs na operatora warszawskiej "patelni"

Urząd Miasta ogłosił konkurs na operatora ścian placu, znajdującego się przy wejściu do stacji Metra Centrum w Warszawie. Nowy gospodarz powinien wykazać się kreatywną koncepcją zagospodarowania warszawskiej „patelni”. Oferty można składać do środy, 9 sierpnia, do godz. 12.00.

Plac przed Metrem Centrum, to przestrzeń ściśle związana z miastem, którą każdy zna. Codziennie odwiedzana jest przez tysiące warszawiaków i przyjezdnych. Jej stałym elementem jest zmienność murali zdobiących przestrzeń wokół, która trwale łączy się ze sztuką uliczną.

Pojawiające się na patelni murale wzbudzają szeroki odzew. Nigdy nie są przypadkowe i zawsze niosą ze sobą pewien przekaz. To sztuka, historia i idea w jednym. Wśród tych, które najbardziej zapadły w pamięć można wymienić chociażby dzieło, które powstało z okazji otwarcia Muzeum Warszawy, czy mural „Żonkile” Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, a także „Hello 2017 #SylwesterWarszawa”.

Koncepcja zagospodarowania wspomnianej przestrzeni miejskiej, powinna zakładać jej ożywienie poprzez projekcję nastawioną na interakcję sztuki z widzem. Realizowane murale mają wywoływać pozytywne skojarzenia z Warszawą, jako miastem otwartym i zachęcającym do działania. Powinna je cechować wysoka wartość artystyczna i estetyczna.

Wyłoniony operator, działający z ramienia m.st. Warszawy, dysponować będzie ścianami patelni przy wejściu do stacji metra Centrum od dnia podpisania porozumienia do 16 sierpnia 2018r. Nowy gospodarz wykona siedem murali, z czego cztery według projektów własnych, a trzy według projektów przesłanych przez miasto. Murale będą musiały uzyskać akceptację Wydziału Ochrony Krajobrazu Miasta.

W konkursie mogą wziąć udział podmioty, których działalność związana jest ze sztuką street art-u.

Strona konkursowa i regulamin

Sprawdź pozostałe konkursy na naszej stronie

konkurs na mural, patelnia, Warszawa, sztuka

źródło: materiały prasowe Miasto Stołeczne Warszawa

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!