Nowoczesny design z historią w tle

Nowoczesny design z historią w tle

Herbarium Hotel & SPA to zespół dworsko-parkowy, który składa się z zabytkowego Starego Dworu oraz stajni, stylowego Nowego Dworu i rustykalnej oficyny. Projektanci ze studia i.am design interior, Industrial & graphic design we współpracy z architekt Alicją Miszczyk z rise.design interior design & architecture - połączyli historię zabytkowego dworu z nowoczesnym designem.


Luksusowy Herbarium Hotel & SPA znajduje się nad Jeziorem Chomiąskim, na terenie 6-hektarowego parku z XIX wieku. Wszystkie budynki zespołu dworsko-parkowego zostały połączone ze sobą łącznikiem umożliwiającym korzystanie z atrakcji hotelowych bez wychodzenia na zewnątrz.


hotelowe wnętrza

Podczas renowacji wnętrz wykorzystano wyłącznie naturalne surowce: podłogi w pokojach pokrywa dębowa deska, bar w Restauracji Werbena wyłożony jest odbijającym światło onyksem, w łazienkach króluje marmur. Ciekawostką jest wypoczywalnia SPA, której ściany pokryte są kryształem górskim.


hotelowe wnętrza
hotelowe wnętrza
hotelowe wnętrza
hotelowe wnętrza

Całość projektu była dla architektów ogromnym wyzwaniem. Trudnością okazał się podział funkcjonalny bryły zabytkowej części, która ze względów konstrukcyjnych wykluczała niektóre rozwiązania.


hotelowe wnętrza
hotelowe wnętrza
hotelowe wnętrza

Na uwagę zasługuje projekt strefy saun. Do wykorzystania przeznaczono pomieszczenie o małej powierzchni i niskiej wysokości. Architektom zależało na tym, aby każda sauna miała unikalny charakter i była jak najbardziej dostosowana do swojej typologii, zarówno funkcjonalnie jak i pod względem estetycznym. Ta strefa najbardziej wyraża dwie główne koncepcje ideologii hotelu – luksus i bliskość natury oraz relaks dla zmysłów.


hotelowe wnętrza
hotelowe wnętrza
hotelowe wnętrza

W projekcie wykorzystano 225 sztuk drzwi, które swoją prostotą i elegancją wpasowały się w paletę bieli i szarości.  Zadbano o wysoką jakość oklein, nowoczesny styl i dopracowane detale.


drzwi w hotelu
drzwi w hotelu
hotelowe wnętrza
hotelowe wnętrza

Herbarium Hotel & SPA

Projekt wnętrz: i.am design interior, Industrial & graphic design we współpracy z Alicją Miszczyk z rise.design interior design & architecture

Realizacja: 2015

Lokalizacja: Chomiąża Szlachecka

źródło zdjęć: materiały prasowe INTER DOOR i Herbarium Hotel & SPA


Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!