Fabryczna kantyna w Łodzi

Fabryczna kantyna w Łodzi

Kantyna przy linii produkcyjnej jednej z łódzkich fabryk AGD to projekt pracowni Jander Kabza Architekci. Inwestor wystąpił z prośbą o zaprojektowanie miejsca, w którym pracownicy mogliby w przyjemnym otoczeniu spożywać posiłki. Miejsce to miało być buforem linii produkcyjnej, ale z zachowaniem przemysłowego charakteru.

 

Głównym założeniem było stworzenie funkcjonalnej przestrzeni, która pomieści dużą liczbę pracowników oraz zagwarantuje każdemu z nich różnorodność miejsc do wyboru.


kantyna, fabryczna stołówka, Łódź

Całość podzielono na kilka stref, które różnią się od siebie wysokością siedzisk oraz wielkością i kształtem stołów. Mamy tu miejsce na szybką przekąskę przy wysokim, długim stole w centralnej części kantyny lub jednym z krótszych bufetów po bokach. W centralnej części znalazło się natomiast miejsce na strefy stołów modułowych o prostokątnym lub okrągłym blacie, przy których można spocząć na wygodnych tapicerowanych krzesłach. Przy oknach zaaranżowano wyciszoną strefę z sofami,  która sprawdzi się zarówno jako miejsce na biznesowe rozmowy jak i na mniej formalne spotkania.


kantyna, fabryczna stołówka, Łódź

Dla podkreślenia strefowania przestrzeni zastosowano drewnopodobny sufit lamelowy, który wpisując się w przemyślany charakter miejsca nadaje całości bardziej przytulnego, domowego klimatu. Ważną rolę w całym projekcie stanowi oświetlenie, zróżnicowane dla poszczególnych stref. Szczególnie warte podkreślenia są duże plisowane lampy nad strefą sof. Całość dopełniają ozdobne elementy według autorskiego projektu, takie jak mapa świata z zaznaczonymi oddziałami firmy, logo 3d czy szronienia na szybach oddzielających strefy konsumpcyjne od części wydawczej.


kantyna, fabryczna stołówka, Łódź

Układ i kolorystka podłogi również została starannie przemyślana. Łukowe kształty w kontrze do pozostałych elementów linowego układu wnętrza miały na celu przełamać sztywny układ przestrzeni. Rysunek podłogi jest na tyle uniwersalny i niezobowiązujący, że sprawdzi się podczas każdej rearanżacji przestrzeni stołówki. Wszystkie elementy wykonane zostały z największą dbałością o detale.


kantyna, fabryczna stołówka, Łódź

ANIME AGD_Kantyna_JKA_4wymiar (1).gif - Animacja obrazująca wizualizację i realizację (4168.59 kB)

Kantyna przy fabryce AGD

Projekt wnętrz:  Jander Kabza Architekci

Powierzchnia: 240 m2

Realizacja: 2017

Lokalizacja: Łódź

Zdjęcia:  Rafał Tomczyk 4wymiar


Sprawdź także:

Fabryczna kantyna w Radomiu

Kantyna z kolorową instalacją przestrzennąKomentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!