Kuta House Art Store

Kuta House Art Store

Kuta House Art Store vol. 1. to galeria sztuki, pop-up shop i zarazem instalacja artystyczna. Tymczasowy i mobilny pawilon z jednej strony przypomina archetypiczną bryłę domu, z drugiej wszystkie jego płaszczyzny pokrywają kolaże, rysunki oraz tapety wykonane przez Roberta Kutę. Artysta, znany m.in. z tworzenia nadruków na ubrania, tym razem przeniósł swoje charakterystyczne printy w dużo większą skalę architektoniczną.


W zamierzeniu Kuta House Art Store ma być czymś więcej niż tylko wielkogabarytową instalacją artystyczną. W jego wnętrzu, na 8 metrach kwadratowych zaprezentowane zostaną wybrane pracy artysty: od rysunków, obrazów, poprzez artziny, meble użytkowe, po autorskie projekty ubrań. Kuta House Art Store ma być bowiem połączeniem galerii sztuki z butikiem z unikatowymi przedmiotami, gdzie każdą z eksponowanych prac będzie można kupić.


Kuta House Art Store

Odwiedzenie pawilonu będzie doskonałą okazją, by poznać twórczość Roberta Kuty w całej jej różnorodności. Wejście w świat artysty będzie tym ciekawsze, bo faktycznie można przekroczyć jego próg i znaleźć się w inspirującym otoczeniu jego prac. Przez cały czas funkcjonowania pawilonu Robert Kuta ma być na miejscu – jest więc również szansa na poznanie twórcy osobiście.

Premiera Kuta House Art Store odbędzie się już w poniedziałek 15 maja w Poznaniu. Pawilon będzie prezentowany na Dziedzińcu Sztuki w Starym Browarze. Wybór miejsca jest nieprzypadkowy – to jedyne takie centrum sztuki, mody i handlu w Polsce, w którym łączą się tak różne aktywności, a to wszystko w otoczeniu unikalnej architektury.

Kuta House Art Store vol. 1 ma być prezentowany przez ponad dwa tygodnie, do końca maja. Dla tych, którzy nie zdążą odwiedzić Poznania, artysta ma dobrą wiadomość. Zdradza ją już „volume 1” w nazwie pawilonu. Będzie to bowiem pierwsza, ale nie ostatnia odsłona tej mobilnej instalacji w Polsce.


Kuta House Art Store
Kuta House Art Store

źródło: materiały prasowe

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!