Świecący wazon

Świecący wazon

Połączenie żarówki i wody nie wróży zazwyczaj nic dobrego. A jednak… Choć wydawać się to może dość ryzykownym pomysłem, młoda niemiecka projektantka, Miriam Aust znalazła sposób, by z tych dwóch elementów stworzyć ciekawą lampę-wazon.

Kolekcja ‘Vase & Leuchte’ składa się z trzech różnej wielkości szklanych lamp zbudowanych ze zwykłego klosza wiszącej lampy otoczonego cylindrem, który można wypełnić wodą i udekorować roślinami wodnymi lub kwiatami ciętymi.

Podstawowym celem projektantki było wprowadzenie do mieszkania nieco więcej natury, ale w nietypowy sposób. Została ona bowiem potraktowana jako tworzywo artystyczne, a estetyka samej lampy przywodzi na myśl laboratorium.

Podstawą koncepcji było połączenie dwóch elementów o różnym charakterze i zastosowaniu, ale często pojawiających się we wnętrzach w niewielkiej od siebie odległości. Lampa jest zazwyczaj montowana na suficie nad stołem, a wazon z kwiatami – stawiany na nim. Ideą projektantki było połączenie ich w jeden obiekt – świecący wazon. Światło zostało sprowadzone w dół – na stół i zamknięte w cylindrycznym naczyniu, które może być wypełnione wodą i roślinami. Ciepło żarówki będzie stymulować ich wzrost, a podświetlone od środka korzenie będą tworzyły na powierzchni otaczających przedmiotów wzór z cienkich smug cienia. W ten sposób roślina staje się nie tylko dekoracją, ale też istotnym składnikiem projektu.

Fot: dailytonic


Komentarze

Ilość komentarzy: 1

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Emelia 2014-04-20 12:59:42

Joanna23 listopada 2012Zainspirowana pezsczreałam każdy kąt w domu znajdując niesamowite skarby I tak z brystolu zwiniętego w stożek obwiązanego sznurkiem jutowym stworzyłam choinkę (pozostało mi ją tylko przyozdobić ), a ponadto znalazłam małą buteleczkę, ktf3rą też przyozdobiłam sznurkiem jutowym Gdy choinka będzie już gotowa buteleczka stanie koło niej wypełniona olejkami (zapachem przypominającym święta Bożego Narodzenia), do ktf3rej włożę patyczki (jeszcze tylko nie wiem jakie ) by mog

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!