Cztery nagrody Red Dot dla Przemysława Mac Stopy oraz Massive Design

Cztery nagrody Red Dot dla Przemysława Mac Stopy oraz Massive Design

Jak co roku, jury Red Dot złożone z 40 niezależnych projektantów, profesorów designu i dziennikarzy branżowych, skrupulatnie przebadało i oceniło każde indywidualne zgłoszenie, przyznając wyróżnienia i nagrody Red Dot za przełomowy, wysokiej jakości design, wybierając najlepszych spośród 5 500 zgłoszeń, z 54 krajów. Cztery nagrody Red Dot Design Awards 2017 przyznano produktom i projektom Przemysława Mac Stopy oraz Massive Design. 


Wśród nagrodzonych produktów znalazły się panele dekoracyjne ARSTYL® Wall Tiles pozwalające na kreatywne projektowanie trójwymiarowych ścian, które Przemysław Mac Stopa zaprojektował dla belgijskiej firmy NMC, które otrzymały aż dwie nagrody Red Dot Design Award 2017 – w kategorii „Interior Design Elements” i „Materials and Surfaces”.


Massive Design Red Dot
massive Design Red Dot

W kategorii Lounge furniture Red Dota zdobyły komfortowe pufy Riverside, projektu Mac Stopy dla włoskiej firmy Tonon. Jest to kolejny wyróżniony produkt zaprojektowany dla Tonon – dwa lata temu w podobny sposób wyróżniony został fotel Structure.


Massive Design Red Dot

Szczególnym wyróżnieniem jest przyznany po raz pierwszy w Polsce Red Dot Design Award w kategorii architektury wnętrz. Nagroda trafiła do Massive Design i Przemysława Mac Stopy za futurystyczny projekt lobby w biurowcu Warsaw Spire, wzniesionym przez Ghelamco Polska.


Massive Design Red Dot
Massive Design Red Dot
Massive Design Red Dot

Oficjalna ceremonia wręczenia tegorocznych nagród Red Dot odbędzie się 3 lipca w muzeum Red Dot Design w Essen (Niemcy), gdzie można będzie przez kolejny rok podziwiać wszystkie nagrodzone produkty i projekty.

Od 2013 roku w rękach Przemysława Mac Stopy znalazło się już w sumie dziesięć prestiżowych statuetek Red Dot. Jest to znak, że polski design stoi na coraz wyższym poziomie i jest doceniany na arenie międzynarodowej.

Fot. udostępnione dzięki uprzejmości Massive Design


Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!