Jak dobrać stelaż do materaca?

Jak dobrać stelaż do materaca?

Zakup dobrego materaca nie oznacza jeszcze, że zapewniliśmy sobie maksimum komfortu do spania. Aby dokończyć urządzanie swojej sypialni trzeba jeszcze zadbać o odpowiedni stelaż do materaca lub podstawę łóżka oraz ewentualne akcesoria, które odpowiednio dobrane znacząco wpłyną na nasze samopoczucie w trakcie snu. O tym, że warto dołożyć wszelkich starań, żeby porządnie się wysypiać niech przypomni nam fakt, iż w łóżku spędzamy jedną trzecią naszego czasu, a jakość snu wpływa dobitnie na naszą formę podczas dnia. Nie będzie zatem przesadą, jeśli wyposażeniu sypialni poświęcimy co najmniej tyle samo uwagi i środków, co meblom w salonie czy sprzętowi AGD w kuchni, a nawet zupełnie uzasadnionym będzie, gdy tej uwagi i środków poświecimy sypialni jeszcze więcej.

Wybór odpowiedniego producenta

To prawda, że obecnie na rynku oferta łóżek, stelaży do materacy i samych materacy wraz z akcesoriami jest bardzo bogata. Nie dość, że wielkie sieci meblowe poświęcają sypialniom całe działy, to jeszcze powstają specjalistyczne salony dedykowane tym właśnie pomieszczeniom i ich wyposażeniu. Taka różnorodność powinna nas jako klientów cieszyć, bo jest w czym wybierać, a ceny konkretnych modeli potrafią być bardzo konkurencyjne. Jednakże dla wielu z nas porównywanie wielu podobnych ofert wydaje się męczące i łatwo nam się pogubić wchodząc w szczegóły konstrukcji lub materiałów z jakich wykonane są na przykład stelaże do materacy albo podstawy łóżek. Stąd w wyborze producenta wyposażenia do naszej sypialni warto pokierować się jego doświadczeniem i marką. Ponad stuletnia tradycja w projektowaniu i wytwarzaniu materaców, jaką może poszczycić się firma Sealy jest znakomitą rekomendacja dla jej produktów. Wystarczy krótka chwila spędzona na którymkolwiek materacu tej marki, aby odczuć jego wyjątkowość. Już od rozpoczęcia działalności w roku 1881, w miasteczku Sealy, w stanie Teksas pojawiły się pierwsze innowacyjne rozwiązania i patenty. Za nimi przychodziły następne po to, by sprostać ukutemu sloganowi firmy ”Spanie na Sealy jest jak spanie na chmurce”. Wysiłki producenta docenili klienci w Stanach Zjednoczonych, a popyt na ich materace nie zmalał nawet w czasach Wielkiego Kryzysu. Nowym technologiom polegającymi między innymi na ulepszaniu sprężyn, czy też stosowaniu wkładek podpierających w celu zredukowania nacisku towarzyszą zalecenia medyczne z powołanej przez firmę Rady Doradztwa Ortopedycznego. Producent z takim dorobkiem jest z pewnością godny zaufania i warto postawić na kompletne wyposażenie z jego oferty obejmujące nie tylko materace, ale również podstawy i stelaże do materacy, a także poduszki oraz akcesoria do spania.

Porównanie zalet materaców

W branży producentów materacy nikt nie pozwoli sobie na stagnację. Raz opracowane i zastosowane patenty nie mogą pozostać wieczne, bo postęp technologiczny i konkurencja po prostu na to nie pozwolą. Stąd w strukturze materacy tyle innowacyjnych pomysłów, a zaawansowane metody produkcji pozwalają na stosowanie coraz nowocześniejszych i funkcjonalnych materiałów. Warto dowiedzieć się czegoś więcej o nowinkach w tym zakresie, aby potem wiedzieć, czego szukać w salonie z sypialniami. I tak na przykładzie oferty Sealy naszą uwagę powinniśmy zwrócić na następujące cechy materaców:

  1. Twardość – to czy wybierzemy twardy, czy miękki materac czasem nie zależy od naszych upodobań, lecz może być wynikiem porady lekarskiej. Zwłaszcza osobom z problemami z kręgosłupem zaleca się spanie na twardym. W środku materaców Sealy znajdują się tytanowe sprężyny dające solidne oparcie, a środkowa część została skonstruowana tak, by zapewnić dodatkowe podparcie dla najcięższych części naszego ciała. Dzięki temu wśród dostępnych w ofercie modeli odnajdziemy optymalną twardość dla większości z nas.

  2. Komfort – wygodna pozycja podczas spania zapewnia odpoczynek mięśniom i stawom. Po dobrze przespanej nocy wstajemy wypoczęci. Dzięki wypełnieniu pianką żelową z pamięcią materace Sealy doskonale dopasowują się do naszego ciała.

  3. Oddychające materiały – to bardzo istotne, by kontakt z materacem był przyjemny i nie powodował pocenia się. Elastyczna tkanina pokrywająca materace Sealy doskonale dopasowuje się do ciała, a pianka żelowa w ich wnętrzu usuwa nadmiar ciepła.

  4. Krawędzie – tylko materace o mocnych krawędziach pozwalają równie wygodnie na nich spać, co siedzieć. Dodatkowo zapewniają optymalną powierzchnię spania i można się na nich swobodnie wyciągnąć.

  5. Redukcja drgań – spanie z drugą osobą czasem nie jest łatwe, zwłaszcza wtedy, gdy ktoś obok nas śpi niespokojnie. Sprężyny kieszeniowe stosowane w materacach Sealy redukują drgania powodowane ruchem drugiej osoby śpiącej obok na materacu.

Oczywiście teoretycznie wszystkie te nowinki prezentują się zachęcająco. Nic jednak nie zastąpi sprawdzenia ich w praktyce. Dlatego warto odwiedzić salony sprzedające materace tej marki i spróbować się na nich położyć, aby doświadczyć osobiście wszystkich ich zalet.

Dopasowanie stelaża do materaca

Osiągnięcie pełni komfortu podczas spania nie jest możliwe bez dobrania odpowiedniego stelaża do materaca. Dopiero razem stanowią one kompletny zestaw, dzięki któremu zapewnimy sobie spokojny sen i odpoczynek zmęczonemu całym dniem ciału. W ofercie Sealy do wyboru mamy dwa typu modeli, a mianowicie:

  • stelaże statyczne – dają solidne oparcie materacom, a ich rozmiary pasują idealnie do wszystkich modeli, dzięki czemu nie ma mowy o zmianie ich pozycji nawet wtedy, gdy będziemy się wiercić podczas snu,

  • stelaże regulowane - z nimi komfort spania osiąga najwyższy poziom. Zainstalowany silnik sterowany pilotem bezprzewodowym zapewnia regulację strefy nóg oraz pleców. Z takim stelażem do materaca niepotrzebne nam będą dodatkowe poduszki, czy jaśki do poniesienia wyżej głowy podczas snu albo podkładanie wałka pod kolana, by dać odpocząć zmęczonym nogom.

Wszystkie modele stelaży do materaców mogą być użyte w ramie łózka lub stanowić wolnostojące łóżka. Warto dodać, że wykonane są ze stali o strukturyzowanej powierzchni w szarej kolorystyce, która doskonale dopasuje się do każdego stylu aranżacji sypialni. Tutaj znajduje się pełna oferta stelaży SEALY

Artykuł sponsorowany

Stelaże Sealy

Stelaże Sealy

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!