Industrialny luksus

Industrialny luksus

Połączenie tropikalnej plaży, luksusu, zmysłowości i industrialnych wnętrz musi dać efekt niezwykły. Z pogranicza jawy i sennych obrazów. Jeśli więc ktoś planuje wakacje w Meksyku, warto odwiedzić miasteczko Playa del Carmen Mexico i tamtejszy hotel Básico.

Hotel został otwarty w lipcu 2005 r. Wejście od ulicy prowadzi wprost do baru, który służy także jako recepcja. Goście mogą tu nie tylko posiedzieć przy drinku, ale także zajrzeć w drodze na plażę, żeby zabrać ręczniki czy fajki do nurkowania. Znajdujący się za barem hol jest świetnym wprowadzeniem do tego, co czeka na gości na wyższych piętrach.

Pokoje urządzone zostały w sposób przewrotny i zabawny. Sięgające od podłogi do sufitu okna pełnią funkcję ścian oddzielających wnętrze od zewnętrznego świata, odwołując się do drzemiących podobno w każdym z nas skłonności ekshibicjonistycznych. Żółte i pomarańczowe oświetlenie i wolno stojące wanny w każdym pokoju mają sprawić, że wnętrza będą sexy i prowokujące. Jednocześnie, pełne są sielankowej, wakacyjnej atmosfery, którą wprowadzają wiszące na ścianach koła ratunkowe czy leżące pod łózkami piłki do gry w piłkę nożną i płetwy. Poza tym, estetyka hotelowych apartamentów jest bardzo prosta, miejscami wręcz surowa – betonowe ściany oraz wyeksponowane rury i przewody wprowadzają industrialny charakter dość nietypowy dla luksusowego hotelu.

Na najwyższej kondygnacji znajduje się restauracja pod gołym niebem i bar. Także tu wszechobecne są motywy plażowe. W zielonym barze serwowane są tropikalne owoce i koktajle, a meble w stylu retro podkreślają leniwą, wakacyjną atmosferę. Ciekawy efekt dają dwa niewielkie, okrągłe baseny na dachu, które z jednej strony mają podkreślać zmysłowość przenikającą hotelowe pokoje, z drugiej – przypominają trochę okrętowe kominy, stanowiąc zwieńczenie wątków industrialnych.


Fot: Hotel Básico, yatzer.com

Komentarze

Ilość komentarzy: 6

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Maliyah 2011-12-28 06:42:12

Heckuva good job. I sure appriceate it.

Edi 2013-10-07 11:08:22

Thanks man. Yeah, I'm guessing they'll be a quite a few mag apps apapireng eventually it's kind of exciting for magazines I think? As long as they make the most of the platform and don't try to just give us digital page-turners!! Haven't seen the finished Wired app yet but from what I have seen it looks pretty amazing?

Mohit 2013-10-09 04:22:30

Thinking like that is really impvsesire

Vinit 2013-10-10 16:54:14

16 sierpnia 2012Hey koacnha:) Jeżeli chodzi o serum to aktualnie stosuję olejek argonowy Z firmy Marrocan Oil. Jest okropnie drogi dlatego drugi raz już go sobie nie kupię:) Dobre serum jest także z firmy John Frieda szczegf3lnie te do włosf3w kręconych (mam wrażenie że bardzo fajnie nawilżają moje włosy ) Jeżeli chodzi o podkład to polecam Ci używania podkładf3w nawilżających ale beztłuszczowych, Ja aktualnie stosuję kremy BB, ale jeżeli chcesz dobre krycie to niestety nimi go nie uzyskasz. B

fabianno 2020-04-15 16:32:49

Your page is very nice, i have bookmarked it.

harryS 2020-08-24 19:24:34

blonde milf natural big breasts https://nudenakedporn.blogspot.com/2020/07/oc-first-time-posting-here.html fathers fucking daughters

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!