Fuga z brokatem. Blask w stylu glamour

Fuga z brokatem. Blask w stylu glamour

Glamour w aranżacji wnętrz to styl bardzo kobiecy, nieco przerysowany, a jednocześnie elegancki, jeśli tylko zostanie dobrze przemyślany. W glamour bowiem łatwo przesadzić, dlatego lepiej postawić na wyraziste, pojedyncze dodatki, niż łączyć wiele elementów ze sobą. Nieco kobiecego blasku doda łazience fuga z brokatem – mały detal, który robi ogromną, aranżacyjną różnicę.

 

Światło w roli głównej

Lampa zbudowana z połyskujących kryształków, uchwyty meblowe ze szlifowanego szkła, lustro w ozdobnej ramie, a wszystko w otoczeniu czerni, bieli i zdecydowanych odcieni różu i fioletu – to nieodzowne elementy łazienkowej aranżacji w tym eklektycznym i nieco ekstrawaganckim stylu. Ważne, by wszystkie elementy pozwoliły grać pierwsze skrzypce światłu, które stanowi tu nieodzowny detal kompozycyjny, wydobywając z przedmiotów zupełnie inną naturę.

Nie jest tajemnicą, że glamour balansuje na cienkiej linie i ten inspirowany barokiem styl może łatwo zmienić się w swoją karykaturę, znajdującą się niemal na granicy kiczu. Dlatego dodatki dobierajmy z rozwagą.


styl glamour we wnętrzu, fuga z brokatem

Fuga jako dekoracja

Dziś, myśląc o fudze, nie postrzegamy jej tylko jako kolejnego, koniecznego elementu budowlanego. Dzięki mnogości barw stała się ona pełnoprawnym elementem aranżacyjnym, który może stanowić dominantę lub subtelnie uzupełniać całość projektu

Srebrny lub złoty brokat można dodać do wybranych fug, dopasowując intensywność połysku do własnych potrzeb. Fuga uszlachetniona połyskującymi drobinkami znajdzie swoje miejsce na oświetlonej okładzinie podłogowej i ściennej, a zupełnie niebanalny efekt stworzy pod prysznicem, gdzie efekt połyskiwania będzie dodatkowo spotęgowany padającą na nią wodą.

Misternie zdobione konstrukcje, kontrastowe połączenia i obowiązkowo mieniące się i iskrzące elementy – nie bójmy się stylu glamour, bo ten, jeśli zostanie dobrze przemyślany, odwdzięczy się niezwykłym klimatem i sprawi, że codzienna chwila relaksu w domowej strefie SPA nabierze zupełnie nowego wymiaru.


styl glamour we wnętrzu, fuga z brokatem
styl glamour we wnętrzu, fuga z brokatem
styl glamour we wnętrzu, fuga z brokatem

Źródło: materiały prasowe Sopro

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!