Strefa Rodzica. Budimex dzieciom

Strefa Rodzica. Budimex dzieciom

W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie startuje siedemnasta edycja programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”. Program powstał z myślą o rodzicach chorych dzieci, aby w trakcie hospitalizacji najmłodszych pacjentów mogli być przy nich obecni.

 

Stworzenie miejsca, w którym dzieci objęte leczeniem, choć na chwilę mogą oderwać swe myśli od codziennych problemów i spędzić w miłej atmosferze czas z rodzicami i opiekunami, jest głównym celem programu. Rzeszowska placówka jest już siedemnastą w Polsce, w której powstanie „Strefa Rodzica”. Projekt jest realizowany i w całości finansowany przez firmę Budimex SA. Otwarcie nowej strefy zaplanowano jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

Kontakt z rodzicami, zwłaszcza podczas trudnego okresu pobytu dzieci w szpitalu jest bardzo istotny dla ich lepszego samopoczucia i ułatwia młodym pacjentom szybszy powrót do zdrowia. W polskich szpitalach brakuje odpowiednich przestrzeni, w których rodzice mogą odwiedzić swoje dzieci i spędzić z nimi czas.

W Strefie Rodzica opiekunowie maluchów oprócz zabawy i rozmowy z pociechami mogą przygotować posiłek, umyć się, odpocząć, a w razie konieczności spędzić noc. Dzięki programowi z dotychczas oddanych stref może korzystać rocznie ponad 27 tys. młodych pacjentów i ich rodziców.


W ramach rzeszowskiego projektu zostanie całkowicie wyremontowana świetlico – stołówka dla dzieci oraz powstanie specjalne zaplecze socjalne dla rodziców, w którym opiekunowie będą mogli przygotować sobie szybki posiłek. Ponadto zostanie odnowiona część oddziału, która pełni funkcję szkoły. Wszystkie pomieszczenia będą zaaranżowane wg. indywidualnego projektu, dopasowane do warunków szpitalnych, jednak zyskają całkowicie nowy, przyjazny charakter. 
Rzeszów nie jest ostatnim miastem, w którym powstanie „Strefa Rodzica”. W 2017 roku zaplanowano już działania w kolejnych polskich placówkach szpitalnych.
 
Budimex prowadzi program od ponad 3 lat. Do tej pory powstało w polskich szpitalach szesnaście „Stref Rodzica”: w Białymstoku, Lublinie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Szczecinie, Krakowie, Bydgoszczy, Toruniu, Sanoku, Bełchatowie, Olsztynie, Jędrzejowie, Bogatyni i Oleśnicy.
Za koordynację odpowiada firma Task Force Consulting Sp. z o.o.
 
 
strefa rodzica. Budimex dzieciom

źródło: materiały prasowe

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!