Diamenty Designu rozdane

Diamenty Designu rozdane

Powrót  do  natury,  minimalizm  i  wielofunkcyjność – takie  trendy  królowały wśród najlepszych  projektów wyłonionych w konkursie "Diamenty Designu" podczas Międzynarodowych Targów Warsaw Build 2016. Jury doceniło nowatorskie propozycje polskich projektantów, które w najciekawszy sposób czerpały z inspiracji współczesnego wzornictwa.

Konkurs "Diamenty  Designu  2016" po raz drugi towarzyszył Międzynarodowym Targom Budowlanym i Wnętrzarskim Warsaw Build 2016. Jego celem jest promowanie niezależnych polskich projektantów i producentów mebli oraz artykułów wyposażenia wnętrz o największym potencjale rynkowym, łączących estetykę z  funkcjonalnością. Tegoroczna edycja  zaskoczyła  ciekawymi  pomysłami  wzorniczymi  i odważnymi rozwiązaniami rodzimych designerów.  Wręczenie  nagród miało miejsce 18 listopada 2016 r .

Jury składające się z architektów, redaktorów pism branży wnętrzarskiej oraz znawców rynku meblarskiego i  artykułów  wyposażenia  wnętrz  zdecydowało  o  przyznaniu tytułu  „Diament Designu 2016” trzem projektom.

Miejsce pierwsze oraz wyróżnienie w kategorii „Innowacyjny Pomysł” otrzymała Martyna Wojciechowska za MUM – Mobilny Układ Meblowy stworzony z myślą o współczesnych studentach - nomadach, który przez zastosowanie lekkich materiałów i  specjalnych  połączeń  elementów,  usprawnia  proces  ciągłych  przeprowadzek.


Diament Designu, Martyna Wojciechowska

Diament Designu 2016. Martyna Wojciechowska

Diament Designu, Martyna Wojciechowska

Diament Designu 2016. Martyna Wojciechowska

Drugie miejsce zajęły inspirowane polską kulturą  Wełnice – trzy  siedziska,  autorstwa Szymona Klejborowskiego.


Wełnice - trzy siedziska. Szymon Klejborowski

Wełnice - trzy siedziska. Szymon Klejborowski

Trzecią nagrodę otrzymała rodzina funkcjonalnych stolików UFO marki RAGABA, którą jury wyróżniło również w kategorii „Ekologia”.

Stoliki UFO. RAGABA

Stoliki UFO. RAGABA

Oprócz  nagród  głównych, Jury przyznało dodatkowe wyróżnienia, doceniając funkcjonalność, potencjał rynkowy czy zastosowanie w projekcie nowatorskich materiałów.

W kategorii „Użyteczność” wyróżnienie otrzymała Patrycja Kryszczuk za siedzisko do przedpokoju JAMNIK, przystosowane do średniej wielkości pomieszczeń w przestrzeni domowej i publicznej.

Wyróżnienie w kategorii „Nowatorskie Materiały” przyznano firmie Malita Just Wood za inspirowany naturą projekt stolika kawowego z żywicą. Surowy drewniany blat akacjowy został uzupełniony pasem żywicy z zatopionymi w niej mieniącymi się kawałkami węgla. Wyróżnienie za „Potencjał Rynkowy” otrzymał projekt miękkiego siedziska modułowego – Puffy, składającego się z powtarzalnych, tapicerowanych kostek na metalowej podstawie. Produkt od phormy.com, znajdujący zastosowanie w przestrzeniach prywatnych i publicznych, zakłada możliwość multiplikacji modułów na długość i szerokość.


Nagroda publiczności

Oprócz  jury  najlepsze  prace  wybierali  także  internauci.  Tytuł „Diament  Designu 2016” od publiczności otrzymała wschodząca na rynku, polska marka Swallow’s Home za lekki stolik pomocniczy MAGALI, wykończony  naturalnym  fornirem  z  palisandru  i polakierowany  na wysoki połysk.


Stolik Magali. Swallow s Home

Stolik Magali. Swallow s Home

źródło: materiały prasowe

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!