Błękit w zestawieniach kolorystycznych

Błękit w zestawieniach kolorystycznych

Barwa nieba i morza równie pięknie jak w przyrodzie wygląda we wnętrzach. Wnosi do nich relaksującą atmosferę, wywołującą miłe skojarzenia z otwartą przestrzenią. Jej jeszcze większą zaletą jest to, że tworzy udane kompozycje z innymi kolorami, zwłaszcza neutralnymi.

 

Wykorzystując ten bezapelacyjny walor błękitu, szybko i bez specjalnego uszczerbku w portfelu dokonamy metamorfozy wyglądu wnętrza utrzymanego we wszechobecnych dotąd szarościach czy brązach. Nie trzeba zmieniać całego wyposażenia, wystarczy kupić stolik kawowy, dywan czy kilka poduszek. 

 

Dutchhouse. Zulwer, kolor niebieski

Dutchhouse. Zulwer

Gdy do tak zmienionego wystroju dodamy jeszcze kilka ciekawych wazonów i innych ceramicznych naczyń, pokój nabierze świeżości i mocnego wyrazu. Należy zaznaczyć, że łączenie różnych błękitów wcale nie jest tak łatwe, jak by się wydawało. Gdy się jednak powiedzie, efekt z pewnością będzie interesujący. Pomogą w tym poniższe wskazówki:
 
Najbezpieczniej zestawiać ze sobą odcienie niebieskiego złamane kroplą szarości, a także rozbielone, czyli pastelowe. Niezależnie, czy są jaśniejsze, czy ciemniejsze - razem tworzą bardzo harmonijne kompozycje. Szczególnie pięknie wyglądają na tle popielatych szarości, zszarzałego beżu drewna oraz bieli. Można do nich dorzucić odrobinę słonecznej żółci.
 
Większy problem jest z nasyconymi odcieniami tej barwy, jak kobalt czy szafir. One nie lubią konkurencji innych błękitów. Najlepiej czują się w towarzystwie ciemnych kolorów, np. grafitowej szarości, czerni albo czekoladowego brązu, bo dopiero przy nich ich uroda uwydatnia się w pełni.
 
Pamiętajmy jednak, aby do zestawienia dodać dużo bladego beżu (ewentualnie jasnopopielatego), dzięki czemu wnętrze nie będzie wydawało się mroczne. Ciekawym dodatkiem mogą być akcenty miedzi lub złota, które rozświetlą wnętrze.
 
Dutchhouse. Zulwer, kolor niebieski

Dutchhouse. Zulwer

Dutchhouse. Zulwer, kolor niebieski

Dutchhouse. Zulwer

niebieska lampa

Lampa HK Living

HK Living, naczynia ceramiczne

HK Living

Propozycja Dutchhouse

Propozycja Dutchhouse

źródło: materiały prasowe

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!