Art Walk z nagrodą Best of Year Awards

Art Walk z nagrodą Best of Year Awards

Plenerowa galeria Art Walk na Placu Europejskim została nagrodzona w międzynarodowym konkursie Best of Year Awards organizowanym przez prestiżowy magazyn Interior Design. To już kolejne wyróżnienie dla przestrzeni publicznej stworzonej przez Ghelamco Poland – twórcy kompleksu Warsaw Spire i Placu Europejskiego. Autorem zwycięskiego projektu jest polski projektant Przemysław Mac Stopa z pracowni Massive Design.


Futurystyczna architektura i oryginalne rozwiązania projektowe kulturalno-wystawowej przestrzeni Art Walk na Placu Europejskim w Warszawie zostały docenione również za oceanem. Autor projektu, światowej renomy polski architekt Przemysław Mac Stopa z pracowni Massive Design, otrzymał zwycięską nagrodę w międzynarodowym konkursie Best of Year 2016 w kategorii Outdoor Space. Gala konkursowa odbyła się 1 grudnia w Nowym Jorku.
 
Międzynarodowy konkurs Best of Year Awards organizowany jest przez prestiżowy amerykański magazyn Interior Design, jeden z czołowych tytułów designerskich na świecie. Co roku, od 11 lat, jego organizatorzy nagradzają najlepsze na świecie projekty w kategoriach wzornictwa, architektury i przestrzeni publicznych. Nagroda w tym konkursie uznawana jest za miarę doskonałości w dziedzinie designu.
 
Art Walk, nagroda Interior Design
Art Walk, nagroda Interior Design
Art Walk, nagroda Interior Design
Art Walk to nowoczesna przestrzeń wystawowa zaprojektowana specjalnie z myślą o kulturze i sztuce. Plenerowa galeria funkcjonuje w północnej części Placu Europejskiego – przestrzeni publicznej stworzonej przez inwestora Warsaw Spire, firmę Ghelamco Poland, na obszarze dawniej zamkniętego, poprzemysłowego kwartału ulic na warszawskiej Woli. Dzięki niej zarówno pracownicy okolicznych biurowców, jak i mieszkańcy Warszawy mogą o każdej porze obcować ze sztuką tworzoną przez polskich artystów i designerów.
 
Art Walk, nagroda Interior Design
Zespół projektowy Massive Design pod kierunkiem Przemysława Mac Stopy jest również autorem m.in. projektów lobby wieżowca i siedziby Ghelamco Poland w największym i najwyższym w Polsce kompleksie biurowym – Warsaw Spire, a także futurystycznego pawilonu Gazebo z restauracją Genesis, który powstaje w południowej części Placu Europejskiego.
 
Nagroda w konkursie Best of Year to kolejna z wielu prestiżowych nagród, które Przemysław Mac Stopa i Massive Design zdobyli w ostatnich latach. Pracownia może się poszczycić ponad pięćdziesięcioma nagrodami, m.in. w międzynarodowych konkursach Red Dot, Good Design, Best of Year, Hip Design oraz German Design Awards.
 
Art Walk, nagroda Interior Design

źródło: materiały prasowe

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!