Wystawa

Wystawa "Synchronizacja 2016"

Fundacja Bęc Zmiana zaprasza na wystawę podsumowującą tegoroczną edycję Synchronizacji, przebiegającej pod hasłem "Architektura niezrównoważona". Odbędzie się ona w dniach: 26.11-31.12.2016.

 

Organizacja pozarządowa Fundacja Bęc Zmiana, nie ukrywa swojego improwizowanego charakteru, już nazwą sugerując swój napadowy charakter i faktyczne możliwości długofalowego sprawstwa. Jednak to niestabilne środowisko produkuje treści i propozycje nowych sposobów myślenia o mieście, możliwościach architektury i jej połączeniach z życiem społecznym. 

Realizując różnego rodzaju działania – od wydawania książek po prezentację wystaw problematyzujących najciekawsze zagadnienia współczesności – dociera do odbiorców, z którymi i dla których tworzy język nie tylko rozumienia przeszłości i teraźniejszości miast, ale także wyobrażania ich wspólnie tworzonej przyszłości. To łączenie środowisk i treści, tworzenie dziwnych często asocjacji, burzenie podziałów między dyscyplinami, jest wytwarzaniem platform, na których postrzegają siebie nie tylko jako użytkownika środowiska miejskiego, ale także jego aktywnego twórcy bez względu na wykonywany zawód, choć nadal największa odpowiedzialność spoczywa w trójkącie ekonomia-administracja-architekci i projektanci.


Propozycja wystawy to kilka zagadnień do zastanowienia: migracja (instytucji, roślin, materiałów, funkcji), wykorzystanie istniejących zasobów w nowy sposób (dachy, tarasy, pustostany, resztki), powstrzymywanie się zamiast nadprodukcji, przymierze zamiast psucia przestrzeni, lokalność pokręconą z globalnością (bazary, ciuchy, jedzenie), a także niczym nie skrępowana wyobraźnia: bezwstydna i inspirująca.

ORGANIZATOR
Fundacja Bęc Zmiana / www.beczmiana.pl

MIEJSCE
Fundacja Bęc Zmiana, ul. Mokotowska 65/7 (III piętro), Warszawa

CZAS
26.11-31.12.2016 r.
Wystawa otwarta jest w dni powszednie w godz. 10:00-19:00
Otwarcie: 26.11.2016 r., sobota, godz. 18:00

ARTYŚCI BIORĄCY UDZIAŁ W WYSTAWIE
Simone De Iacobis, Małgorzata Kuciewicz, Jakub Szczęsny (CENTRALA) / Fontarte / Karolina Grzywnowicz / Marta Kowalczyk / PACIOREX / Ryszard Semka / Maciej Siuda / Kama Sokolnicka / Aleksandra Wasilkowska / Alicja Wysocka / Karta Zakopiańska

Projekt realizowany jest dzięki dotacji uzyskanej od Miasta Stołecznego Warszawy oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Wystawa Fundacji Bęc Zmiana

źródło: materiały prasowe

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!