include/layouts/default/content_default.php
Znamy zwycięzców Entra Excellence Award 2016

Znamy zwycięzców Entra Excellence Award 2016

Dobiegła końca 2. edycja konkursu Entra Excellence Award 2016. Konkurs cieszył się wyjątkowym zainteresowaniem, czego rezultatem była duża liczba nadesłanych prac. Pierwszą nagrodę zdobyła Daria Żołud.

Jurorzy bardzo wysoko oceniali zarówno poziom jakościowy wizualizacji jak i kreatywność uczestników konkursu. Hasło tegorocznej edycji brzmiało „faktura”. Twórcy skupili się na zastosowaniu nowatorskich materiałów do wykończenia drzwi.

Zwycięski projekt Darii Żołud

Zwycięski projekt Darii Żołud

1 miejsce –  nagroda 4000 złotych

Daria Żołud

„Zastosowanie metalu jako elementu wykończenia wnętrz zazwyczaj ogranicza się do pojedynczych elementów dekoracyjnych. Wybrany materiał; wypolerowana blacha przełamana oryginalną fakturą powiększa optycznie przestrzeń, tworząc ciekawy efekt wizualny we wnętrzu. Ukryte drzwi w kuchni prowadzą do dodatkowego pomieszczenia – spiżarni.”

 

Projekt Olgi Urban

Projekt Olgi Urban

2 miejsce - nagroda 2000 zł

Olga Urban

„Poszukując idealnego materiału do realizacji projektu wnętrza wraz z ukrytymi drzwiami, podstawiłam na unikalny i wyjątkowy materiał jakim jest Corten.
Corten jest materiałem bardzo popularnym w komponowaniu elewacji zewnętrznych, ale co raz częściej pojawia się we wnętrzu. Dlatego też, w moim projekcie zastosowałam go jako wykończenie ściany w foyer, obiektu użyteczności publicznej. Corten posiada niebanalną fakturę i rdzawo – fioletowo – zielony kolor, co nadaje wnętrzu unikalny charakter. Różnorodność kolorystyczna uzyskana jest poprzez sztuczne patynowanie stali.
Ściana została podzielona w sposób horyzontalny i wertykalny, dzięki czemu mamy wrażenie jakby zbudowana była z prostokątów o różnorodnych wymiarach. Prostokąty montowane są w postaci paneli przykręcanych do ściany.
Wśród układu prostokątów zostały wkomponowane ukryte drzwi. Do konstrukcji podstawowej, jako wykończenie został przyklejony/przykręcony arkusz blachy Corten o grubości 2mm.”

 

 

Projekt Krzysztofa Krazuze

Projekt Krzysztofa Krazuze

3. miejsce - nagroda 1000 zł.

Krzysztof Krazuze

„Przedmiotowe wnętrze znajduje się w dowolnym obiekcie użyteczności publicznej np. w biurze promocji miasta lub w miejskiej informacji turystycznej. W prezentowanej aranżacji przedstawiony został Kraków. Idea zakłada utworzenie przestrzennej tekstury miasta, stanowiącej relief najciekawszych i najważniejszych; z punktu widzenia zabytkowych oraz istotnych dla dziedzictwa kulturowego miejsc i atrakcji. Relief został wkomponowany w ścianę oraz znajdujące się na niej skrzydło drzwiowe, tworząc tym samym jedyną w swoim rodzaju, przestrzenną teksturę, charakteryzującą się zestawieniem kontrastujących; w swojej formie, jak i odbiorze, materiałów wykończeniowych – matowej szarości stanowiącej bazę dla reliefu oraz lakierowanego drewna będącego określeniem charakterystycznych obiektów na mapie. Możliwość dowolnego utworzenia spersonalizowanych, przestrzennych tekstur miast lub charakterystycznych elementów otoczenia konkretnego obiektu, a następnie wprowadzenie ich w formie reliefu na skrzydłach drzwiowych znacząco zwiększy atrakcyjność obiektu, ale również pozwoli na pełną integrację i ujednolicenie każdego elementu wystroju wnętrza.”

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!