Trendy kolorystyczne 2017 według Dulux

Trendy kolorystyczne 2017 według Dulux

Nie gromadzenie przedmiotów, a odczuwanie, nie zaśmiecanie przestrzeni, a porządek priorytetów i dążeń. Harmonia, połączenie z naturą i innymi ludźmi. Wspólne tworzenie małych społeczności, poczucie odpowiedzialności za otaczający nas świat. Tak eksperci Dulux definiują nadrzędne treny, które wpłyną na wybory podejmowane w 2017 r. Również te dotyczące aranżacji wnętrz, designu i kolorów farb.

Ten trend został określony jako „Życie w nowym świetle”. Stajemy się bardziej uważni i świadomi, łączymy barwy, kierując się intuicją, pragniemy, aby nasz dom wyrażał nasze pasje. Wierzymy jednocześnie, że kolor to znacznie więcej niż kolor.

Kolorem roku 2017 został w opinii specjalistów firmy Szary Denim. To kolor nieba, ubrania, atramentu w długopisie, wody, która daje życie. 

Jednocześnie zaproponowano kilka palet farb idealnie dopełniających Szary Denim. W towarzystwie każdej z nich Kolor Roku nabiera innego wyrazu – wydobywają one jego głębię, tonują go lub sprawiają, że staje się swoistą dominantą we wnętrzu.

Pierwszy to Powrót Boho - naturalne, ziemiste zielenie połączone z bardziej uduchowionymi liliowymi i fioletowymi tonacjami. Oznacza poczucie odpowiedzialności za otaczający świat i poszukiwanie jego głębszego sensu.

Następny to wspólnota Indywidualistów. Jest to z kolei rodzina jasnych, radosnych barw, uzupełniona głębszymi, bazowymi odcieniami – pragniemy bowiem podkreślać swoją odrębność, a jednocześnie tworzyć wartościowe relacje z innymi.

Balans Praca-Dom to tonacje ułatwiające skupienie i koncentrację oraz pomagające odnaleźć harmonię pomiędzy życiem prywatnym a pracą – odcienie, które pozwolą na stworzenie stref dedykowanym poszczególnym obszarom życia.

Niezobowiązujący Luksus natomiast pobudza zmysły dzięki neutralnym kolorom, wyrazistym teksturom, miękkim tkaninom.

Źródło: Dulux

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!