Dla smartfonowych ślepców

Dla smartfonowych ślepców

Sygnalizacja dla niewidomych, Pokemony

Światła wbudowane w wybrzuszenia dla niewidomych

Panująca nam miłościwie moda na Pokemony ma swoje konsekwencje. Wzrasta ilość wypadków drogowych spowodowanych przez pieszych wpatrzonych w ekrany swoich telefonów i nie zwracających uwagi na ruch uliczny.

Dlatego australijska agencja Buro North zaproponowała Smart Tactile Pavings, przygotowany dla Melbourne specjalny system lamp sygnalizacyjnych wbudowanych w chodniki. Dzięki temu patrząc na swój smartfon można też odbierać informacje o ruchu ulicznym.

Australijczycy  nie są przy tym pierwszym miastem, które w tak elastyczny sposób reaguje na zmiany w zachowaniach pieszych. Wcześniej pojawiły się one już w niemieckim Augsburgu.

Australijski projekt przebija jednak niemiecką propozycję, gdyż jest bardziej uniwersalny. Może być wykorzystany na każdym skrzyżowaniu, na którym zainstalowana jest sygnalizacja świetlna z systemem dla niewidomych. Lampy są wbudowane w wbudowywane w przejścia dla pieszych wybrzuszenia sygnalizujące wejście na jezdnię. Różnokolorowe światła przekazują informacje osobom zajętym teleofonem.

 Źródło: Buro North

Komentarze

Ilość komentarzy: 0

Dodaj zdjęcia do galeriiDodaj nowy komentarz

Dodaj nowy komentarz

Podaj kod z obrazka

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco?

Zapisz się do newslettera sztuka-wnętrza.pl!